Od měsíce září figuruje dívka v registru osob, po kterých pátrá Policie ČR. Opakovaně utíká z diagnostického ústavu. Během dvou týdnů ji strážníci hradecké městské policie předávali kolegům ze státní policie již třikrát. Pokaždé se sice hlídkám snažila namluvit, že je někdo úplně jiný, ale nikdy jí to neprošlo. Pokaždé je znovu předána sociálním pracovníkům a cestuje do ústavu.

Opilost vyjde muže draho. Škoda za rozbitou výlohu je 200 tisíc

Poškozená skleněná výplň.Zdroj: Městská policie Hradec KrálovéHradec Králové - Muž, který v sobotu popíjel v jednom hradeckém nákupním centru, bude mít nepříjemné problémy. „Ostraha obchodního domu požádala operačního důstojníka městské policie o vyslání hlídky. Opilý muž rozbil skleněnou výplň prodejny. Strážníci ho nalezli sedět na zemi pod rozbitou výlohou," popsala situaci tisková mluvčí hradecké městské police Eva Kněžourová. Opilý muž pak s obtížemi vysvětlil, že vypil láhev vodky a nějaká piva, která si koupil v obchodě. Když už nic neměl, tak se pokusil postavit. Přitom však zavrávoral a spadl do výplně. Ta pak pod ním praskla. Výše škody byla odhadnuta na téměř 200 tisíc korun. Strážníci na místo přivolali státní policii, která si pětašedesátiletého muže převzala.

V Blešně v pondělí utekly ovce. Naháněli je profesionální hasiči

Blešno - Nejen při požárech a dopravních nehodách zasahují hasiči. Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z Třebechovic v pondělí dopoledne zaměstnaly ovce, které utekly z poškozené ohrady v Blešně. Hasiči je postupně nahnali do ohrady a majitel si zajistil její opravu.