V pondělí se k soudu kvůli údajnému podvodu dostaví pětačtyřicetiletý Pavel Petráš z Křivoklátska, který měl coby správce konkursní podstaty v roce 2004 zpronevěřit třicet milionů korun.

Peníze poslal na účet manželky

„To se stane, byla to chyba. Zazmatkoval jsem," komentoval obžalovaný muž při prvním jednání u soudu v polovině května své nepovedené manévry, kterými chtěl zřejmě problém zakrýt. Muž měl podle obžaloby neoprávněné nakládat s finančními prostředky z konkursní podstaty pardubické firmy. Svěřené peníze poslal beze všeho na účet své manželky a následně zapůjčil slovenské firmě, prý aby je zhodnotil.

Podle předsedy senátu Petra Mráky je ovšem smlouva o půjčce, kterou navíc obžalovaný sepsal zřejmě až o několik let později, „zmetek". „Není zde uvedeno, kolik půjčujete peněz, kdy je mají splatit. Navíc jste sumu půjčil s nulovým úrokem," uvedl soudce.

Petráš na to odvětil: „Stane se, byla to chyba. Zazmatkoval jsem," řekl muž, kterému hrozí až desetileté vězení.

Do baru si přinesl nůž i sekeru

V polovině týdne bude zahájen proces s Dinh Ngoc Nguyenem. Původně měl proces s Vietnamcem odstartovat už ve druhé polovině června.

Opilý muž byl loni 6. října vyveden z baru na Havlíčkobrodsku, kde podle obžaloby mezi tančící hosty házel sklenice. Křivdu, která na něm byla zřejmě podle jeho názoru spáchána, se rozhodl oplatit.

Vyzbrojil se proto nožem, sekerou a elektrickým paralyzérem, s nimiž se opět vydal do „putyky". Postupně při svých útocích namířených proti čtyřem poškozeným použil všechny nástroje.

Jednoho z mužů chtěl seknout sekerou do hlavy, jinému přivodil elektrickým výbojem krátkodobé bezvědomí.

„Načež obžalovaný utekl z baru a byl pronásledován několika hosty. Když byl dostižen T. P., zaútočil na něj nožem a způsobil mu bodnořezné poranění v krajině srdeční v délce dvacet centimetrů a další poranění, která si vyžádala chirurgický zákrok " píše se v obžalobě. Následně útočník bodl ještě dalšího muže.