Třicetiletý pacient byl podle sdělení náměstka ředitele pro léčebně preventivní péči Martina Šimáka hospitalizován koncem listopadu v pátek s oboustranným zápalem plic a vysokými teplotami. Jeho stav se v pondělí zhoršil, proto byl přeložen na jednotku intenzivní péče interního oddělení, kde téhož dne zemřel.

 Příčinou úmrtí bylo srdeční selhání při oboustranném zápalu plic s podezřením, že zápal plic vyvolal virus prasečí chřipky. To také potvrdily testy v Národní referenční laboratoři.  Případem se nyní zabývá Služba kriminální policie a vyšetřování v Jičíně.

 Tisková mluvčí jičínské policie Hana Klečalová nám potvrdila, že trestní oznámení podala na nemocnici manželka zemřelého. „V těchto dnech jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci,“ uvedla Hana Klečalová. Ředitelka Oblastní nemocnice Jičín Dana Kracíková Deníku sdělila, že o podání trestního oznámení byla informována. „Jsem přesvědčena, že při poskytování zdravotní péče nedošlo k pochybení,“ konstatovala.

 Tiskový mluvčí krajského úřadu Královéhradeckého kraje (kraj je vlastníkem zařízení) Imrich Dioszegi řekl: „V tomto případu jsme přesvědčeni, že lékaři jičínské nemocnice poskytli kvalitní zdravotní péči a k žádnému zanedbání z jejich strany či obecně ze strany jičínské nemocnice nedošlo. Pro záchranu života pacienta udělali i v tomto případě maximum.“ (kov)