Na internetu měla profil, nabízela sexuální služby. Přitom sedmadvacetiletá prostitutka z Královéhradecka moc dobře už čtyři roky věděla, že je HIV pozitivní. Přesto pokračovala dál v provozování „živnosti".

S ní však nyní skončila, zadržela ji totiž policie a okresní soud promptně rozhodl, že bude během vyšetřování ve vazbě.

„Krajští kriminalisté, kteří si vyšetřování převzali, ženu v těchto dnech obvinili ze spáchání dvou trestných činů, a to z pokusu těžkého ublížení na zdraví na více lidech a šíření nakažlivé lidské nemoci. V případě odsouzení jí hrozí až dvanáctileté vězení," řekla tisková mluvčí policie Ivana Ježková.

Lékaři nemoc diagnostikovali už v roce 2012. Žena tudíž moc dobře věděla, že by neměla pokračovat v nejstarším povolání. Jenže nestalo se.

Klienty sháněla pomocí inzerátu na webové stránce amateri.cz (případně com). Její přezdívka zněla Niky69. Pod ní ji znali všichni její zákazníci. S těmi se scházela v okolí Svinar na Hradecku, vždy samozřejmě po předchozí domluvě.

„Zájemcům poskytovala své služby prostřednictvím chráněného i nechráněného sexu na různých místech 
v Hradci Králové a okolí, konkrétně v lesíku u Hradce Králové a ve vozidlech, kam s klienty (i opakovaně) za tímto účelem jezdila," objasnila další policejní mluvčí Lenka Burýšková. „Měsíčně tak mohla vyhovět asi dvaceti až padesáti zájemcům o sex," doplnila Lenka Burýšková.

Policistům se do současné doby podařilo zkontaktovat pouze třicet mužů, z nichž se pouhých devět přiznalo, že se ženou pohlavní styk skutečně měli.

Bude to diskrétní, slibují policisté. Přihlaste se…
Zatím jen devět mužů se přiznalo, že mělo sexuální kontakt s obviněnou prostitutkou. Policie jich oslovila více, ale ti odmítli, že se tak stalo.
„V této souvislosti opakovaně apelujeme na všechny muže, kteří přijali nabídky obviněné ženy 
k pohlavnímu styku, aby
se kromě lékařského vyšetření dostavili i na Policii ČR k poskytnutí svého svědectví. Údaje
o těchto mužích budou samozřejmě vedeny diskrétně," řekla policejní mluvčí Ivana Ježková.