Byla obžalovaná, že nabízela důvěřivcům: „Zhodnotím vaše peníze." A to velmi výrazně. Výdělek z jednoho milionu korun měl za tři měsíce dělat 120 tisíc korun.

Klienti jí finance půjčovali, nakonec jich bylo celkem osmnáct. Jitka Fofová je měla připravit o více než 18 milionů.

„Jsem oběť," hájila se devětatřicetiletá žena, která měla takhle podnikat od srpna 2011 do července následujícího roku.

Poté byla obžalována 
z podvodu, hrozil jí až desetiletý trest. Ve středu ii však hradecký krajský soud zprostil viny. Rozsudek ještě není pravomocný, protože si státní zástupce ponechal lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti němu odvolá.

Fofová vysvětlovala, že sice půjčky s klienty sjednávala, ale byla jen prostředníkem. Viníkem byl podle ní Petr Falta, který 
v roce 2013 zmizel do Brazílie. Tam byl od dva roky později odsouzen k šestnáctiletému vězení. „Já jsem se snažila ze svých zdrojů peníze vracet," řekla Fofová.

Akce fungovala ve všech případech stejně. Jako příklad je možné vzít ženu 
z Hradecka, která přišla téměř o jeden a půl milionu korun. Ta Fofové nejprve půjčila milion. Nalákal ji slib navýšení částky – výdělek měl zajistit obchod se zlatem diamanty a dřevem.

Po třech měsících také žena inkasovala slíbených 120 tisíc. Proto se rozhodla, že půjčený milion navýší ještě o dalších 500 tisíc. Jenže pak už se placení zadrhlo, až nakonec přišla prakticky o celou sumu, již do obchodu vložila.

„Požádala jsem o výplatu úroků, ale dostala jsem jen 75 tisíc, které navíc byly označeny jako splátka půjčky. Pak jsem začala posílat upomínky," popsala podvedená. „Nakonec mi podepsala směnku, ale nyní tvrdí, že podpis na ní není pravý," dodala.

Fofová odmítla, že by takto jednala, naopak tvrdila, že s podvedenými jedná o narovnání. „Nečekala jsem že Falta uteče. Měla jsem investice zajištěné. Po jeho útěku jsem přijala několik pracovních nabídek, abych peníze splácela," řekla.

Kvůli kauze prý také změnila bydliště, přestěhovala se do Prahy. „Klienti si na mě najímali vymahačské firmy," postěžovala si.

Zda se státní zástupce odvolá není jasné, ale napovědět může jedna věta 
z vyšetřovacího spisu: „Sice poslala na Faltův účet 21 milionů, ale on jí bezhotovostně vrátil 17,3 milionu a v hotovosti 3,05 milionu. Tím je vyvrácena obhajoba obviněné, že peníze od poškozených předala Faltovi, který je zpronevěřil."

Hrál si na velkopodnikatele, nakonec však utekl. Dopaden byl v Brazílii
Petr Falta. To je jméno, které zmiňuje nyní osvobozená 
Jitka Fofová jako hlavního viníka podvodů, za něž byla obžalovaná. Pro něj prý sháněla klienty, kteří mu svěří peníze. On sliboval, že je velmi výrazně zhodnotí.
Falta se prezentoval jako velkopodnikatel ve dřevozpracujícím průmyslu. 
Jenže měl jen malou truhlářskou dílnu nedaleko Náchoda.
Přesto dokázal přesvědčit čtyřiatřicet lidí (včetně Fofové) a získat od nich půjčky. Celkem šlo o více než 92 milionů korun. Takhle podnikal v letech 2007 až 2012. Jenže finance nevracel a byl obviněn, proto 
v červenci 2012 zmizel z Česka. V rodné zemi mu totiž hrozil až desetiletý trest.
V květnu 2013 byl zadržen v Brazílii. O dva roky později byl pak v jihoamerické zemi odsouzen k šestnáctiletému vězení za padělání dokladů, úplatkářství a zločinné spolčení.