V současnosti sedí za majetkové delikty, ale hrozí mu další vysoký trest. Jedenatřicetiletý Robert Lakatoš bude od středy stát před Krajským soudem v Hradci Králové jako obžalovaný v kauze znásilnění spoluvězně.

Případ se do východočeské metropole vrací od Vrchního soudu, který nařídil jeho nové projednání. Lakatoš byl totiž v Hradci už odsouzen - na konci listopadu minulého roku dostal osm roků. Po verdiktu se však odvolal.

Nyní tedy bude znovu čelit této obžalobě: „Jednak v kóji WC a jednak v umývárně ubytovny odsouzených v 1. nadzemním podlaží budovy ve Věznici Pardubice, přiměl pod pohrůžkou zbití společně s ním trest odnětí svobody vykonávajícího poškozeného, aby mu v pěti případech rukou třel jeho penis a sál mu ho ústy až do vyvrcholení, u čehož ho držel za hlavu a hlavu mu přirážel, přičemž v jednom případě tomu předcházel po násilném ohnutí poškozeného neúspěšný pokus obviněného o anální pohlavní styk s poškozeným."

Problém se podle vyšetřovatelů udál v dubnu minulého roku ve věznici
v Pardubicích. Lakatoš se 
v podobné situaci navíc neocitl poprvé. Potíže s chováním měl jedenáctkrát trestaný recidivista také například v Liberci.

Obžalovaný: Všechno je to výmysl

Lakatoš znásilňování spoluvězně, invalidního důchodce homosexuálního zaměření, během prvního procesu vytrvale odmítal. Tvrdil, že je otcem, navíc olašským Romem a je zásadně proti homosexuálním stykům.

„Všechno si vymyslel," prohlásil na adresu údajné oběti.

Terč jeho útoků při líčení vypovídal z vedlejší místnosti, nechtěl v žádném případě přijít do opětovného kontaktu s Lakatošem. Ostatně o nebezpečnosti obžalovaného svědčil také fakt, že jej do soudní síně nepřivedla klasická eskorta, ale výrazně vyzbrojenější muži v kuklách a neprůstřelných vestách.

Poškozený se pak především rozpovídal o násilnické nátuře obžalovaného. „Když do Pardubic nastoupil, začal mi říkat Pipinko," potvrdil, že v žaláři všichni dobře věděli o jeho orientaci. „Od začátku věděl, že jsem homosexuál, že mám přítele, měl stále nějaké narážky, začal na mne vyplazovat jazyk."

„Stupňovalo se to. Večer jsme chodili na televizi a jednou jsem šel na záchod, on šel taky. Začal mi vyhrožovat, že to chce, pokud to neudělám, že mě zbije, že mi udělá na oddíle peklo," pronesl.