Daniel, Marcel a Radmila Řehákovi se údajně podíleli na dovozu zbraní ze zahraničí bez patřičných povolení i na dalších skutcích.  Kriminalisté začali trojici stíhat v roce 2009 kvůli obchodování s padělanými historickými zbraněmi. Později se ukázalo, že bez povolení z Německa a Rakouska údajně dovezli do České republiky pistole, pušky a samopaly.  Prodávat je pak měli ve svém obchodě s loveckými potřebami v České Třebové. Při domovních prohlídkách policie zabavila zhruba 300 zbraní. Pokud by obžalovaným byla vina prokázána, hrozilo by jim až  desetileté vězení.

Daniel Řehák u minulého hlavního líčení řekl, že před zahájením dovozu zbraní se poradil s policisty a celníky a získal licenci. „Nerozumím tomu, proč je to nyní v rozporu se zákonem," uvedl Řehák. Vinu odmítl, podle něj v jejich firmě  prováděla pravidelné kontroly policie, která majitele nikdy neupozornila, že by postupovali špatně. Obžalobu odmítli i jeho bratr a matka.

Krajský soud trojici loni zprostil obžaloby, státní zástupce se však proti rozsudku odvolal a vrchní soud případ vrátil do Hradce Králové.

Pokračuje také hlavní líčení se čtyřmi muži, kteří jsou obžalováni, že vyrobili více než jedenáct kilogramů pervitinu,  který pak dávali nebo prodávali dalším lidem v několika krajích. Drogu údajně prodávali i cizincům a vyváželi na Slovensko a do Rakouska.

Jeden z nich je navíc obžalován i z nedovoleného ozbrojování a padělání italského řidičského průkazu a průkazu totožnosti.