O mobilní telefon přišla v jednom z obchodních domů také čtyřicetiletá žena. Mobil prý měla uložený v otevřené kapse vesty. Zloděj v tomto případě zřejmě využil i situace, kdy se maminka kromě nakupování věnovala i svému batoleti. Krádež zjistila až po příchodu domů.

Větší pozor si bude dávat také třiadvacetiletá slečna, která nad ránem nechala otevřenou kabelku na židli v jednom nočním klubu. Zmizela z ní peněženka včetně platební karty. Na krádež přišla až v odpoledních hodinách. „Ani  jedna z poškozených žen si nevšimla žádné podezřelé osoby a nedokázala uvést přesný čas, kdy ke krádeži došlo. Pachatelům nicméně shodně hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," dodala Burýšková.

Policisté opět varují před kapesními krádežemi. V minulých dnech řešili několik případů, kdy lidé přišli kvůli své nepozornosti o osobní věci. Téma je navíc velmi aktuální vzhledem k začínajícímu předvánočnímu shonu, kdy kapsáři mívají snadnou příležitost, jak se obohatit. Využívají totiž nepozornosti lidí, kteří si při nákupech, v hromadných prostředcích nebo v restauracích nehlídají své osobní věci - především kabelky, peněženky či mobilní telefony. Svou oběť si často velmi snadno vytipují. I když neustále policisté před těmito pachateli veřejnost varují, nepřestávají se s těmito případy setkávat.

Skupinka mladých jezdila v kontejneru

Hradec Králové - Netradiční zábavu si v pátek krátce před půlnocí našla rozjařená skupinka mladých v krajské metropoli. Na cestu z restaurace si mladíci pořídili zvláštní dopravní prostředek – velký modrý kontejner. „Na střídačku se v něm vozili, a když je to přestalo bavit, nechali ho stát uprostřed silnice a šli pryč. Řidičům, kteří se nádobě museli složitě vyhýbat, to už tak vtipné nepřipadalo a následně kontaktovali hradeckou městskou policii," přiblížila mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

Strážníci mladíky zastihli v nedalekém parku. Ti ani nezapírali a přiznali, že kontejner vzali v nedaleké ulici. „Uvedli, že se v něm vozili jen tak z klukoviny. Uznali, že to byla hloupost a za své chování se omluvili. Dva z nich odpadní nádobu odtlačili zpět na původní místo," dodala za strážníky Eva Kněžourová.

Protože nevznikla žádná škoda, hlídka je poučila o nevhodnosti takového chování a celou událost nakonec vyřešila domluvou.