Kartářka využila špatného psychického a zdravotního stavu mladší ženy, která se na ni obrátila s žádostí o pomoc. Hradečtí policisté kartářku obvinili z podvodu.

„Minulý týden kriminalista z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové obvinil ze spáchání podvodu 60letou ženu. Klade ji za vinu, že během půl roku postupně vylákala z 36leté ženy přes 1,1 milionu korun,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jan Holásek a Ilona Dvořáková během podzimního vyjednávání o hradecké koalici.
Rozvíjíme Hradec chce vyměnit náměstkyni Dvořákovou, zbytek koalice změnu odmítá

Kartářka za „léčbu“ ženy inkasovala další a další peníze. Poškozená žena nakonec přišla o své úspory, ale také se zadlužila u svých známých i u banky.

Poděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce„Žena s ‚léčením‘ chtěla několikrát přestat, obviněná ji však opakovaně přesvědčila o pokračování léčby, která se nesměla přerušit kvůli tomu, že by tím přinesla neštěstí nejen sobě ale i svým nejbližším. Jelikož léčba nebyla úspěšná, dohodly se na vrácení peněz, k čemuž však do současné doby nedošlo,“ popsala případ policejní mluvčí.

Není to poprvé, co kartářka někoho připravila o peníze. Policisté z evidencí zjistili, že obviněná žena byla za stejný trestný čin v roce 2017 odsouzena k tříletému trestu odnětí svobody.

„Tehdy od jednoho muže a jedné ženy pod záminkou provedení rituálu ‚přitažení‘ výherních čísel ve Sportce vylákala částku téměř 800 tisíc korun,“ doplnila Kormošová.

Pokud soudce uzná obviněnou ženu vinnou, může ji poslat na dva až osm let do vězení.