Hrozí mu až dvanáctileté vězení. Byl by to jeho dvanáctý trest 
v životě - a to mu je pouze jedenatřicet let. Nakonec, Robert Lakatoš už byl za znásilňování spoluvězně ze žaláře v Pardubicích odsouzen. Na podzim dostal osm roků.

Po odvolání se však kauza vrátila od Vrchního soudu ke Krajskému soudu 
v Hradci Králové. Je možné, že proces skončí v úterý. Lakatoš trvá na svém: „Nikoho jsem neznásilnil. Všechno si vymyslel."

Důchodce vypovídal z jiné místnosti

Mluvil o invalidním důchodci, který ho obvinil 
z těžkého zločinu. Tenhle muž velmi pozoruhodné postavy - měří 168 centimetrů, ale váží 114 kilogramů - rozhodně nechce stanout Lakatošovi tváří v tvář. Proto na podzim během prvního procesu s Lakatošem vypovídal z tajné místnosti a tentokrát zvolil soud stejnou proceduru. „Jsem člověk, který se bojí lidí," vysvětloval.

Invalida je odsouzený za zneužití dětí. Odborníci u něj diagnostikovali sklony 
k pedofilii.  „Chtěl, abych mu udělat piercing do penisu, pak z toho sešlo. Já jsme zjistil, že je odsouzený za děti a přestal jsem se 
s ním bavit," přesvědčoval Lakatoš. „Já tohle neuznávám, jsem otec," dodal.

Obžalovaný použil také další argumenty. Jedním 
z nich byl fakt, že je olašským Romem - a ti jsou podle něj zásadně proti homosexuálním stykům. Prý by ho vyloučili z komunity.

Lakatoš také tvrdil, že mu jeden ze spoluvězňů řekl, že se od údajné oběti dozvěděl, že si na Lakatoše vše vymyslel. Důvodem měla být snaha, aby Lakatoš, který je všeobecně považovaný za velmi nebezpečného muže a měl už několikrát problémy se spoluvězni, zmizel z věznice v Pardubicích.

„Slyšel jsem, jak poškozený na chodbě říká, že musejí Lakatoše dostat
z oddělení," řekl vyšetřovatelům. U soudu se však výpovědi některých svědků výrazně oproti původním verzím měnily. „Už se nepamatujeme vše do podrobností," hájili se.