Teprve potom mohli záchranáři sedmasedmdesátiletého muže ošetřit. Nakonec seniora odvezli do nemocnice. Pejsek na svého pána musí počkat v útulku.

Celostátně hledaný skončil v rukou policie

Hradec Králové - Při kontrole veřejného pořádku na Moravském Předměstí si hlídka městské police všimla muže, přehrabujícího se v popelnici u nákupního centra. Kolem sebe měl značný nepořádek. Strážníci ho vyzvali k předložení dokladů a uklizení nepořádku. Při kontrole totožnosti se ukázalo, že sedmačtyřicetiletý muž z Rychnova nad Kněžnou je hledán Policií ČR. K dalšímu řešení byl proto předán policistům.

Kombinace alkoholu s léky se nevyplatila

Hradec Králové - Krátce po třiadvacáté hodině byla městská policie dispečerem záchranné služby požádána o spolupráci. „V centru města se měl nacházet pacient, který zkombinoval léky s alkoholem. Své přítelkyni vyhrožoval a odmítal se nechat ošetřit. Před domem na strážníky čekal chlapec, který je odvedl do bytu své matky. Ta strážníkům vysvětlila, že její přítel je po vážné operaci hlavy a bere léky, na které nesmí pít alkohol. Dnes se však vrátil domů od bývalé manželky, se kterou má spory, a vypil půl litru rumu. Po požití alkoholu se mu udělalo špatně, má velké bolesti a zvrací. Přivolala lékaře, ale přítel se odmítá nechat vyšetřit," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.  Hlídka nalezla muže ležet na podlaze. Naříkal a měl velké bolesti. Strážníci ho uložili do zotavovací polohy a monitorovali jeho zdravotní stav až do příjezdu sanity. Sedmatřicetiletý muž za asistence strážníků dobrovolně nastoupil do sanitky a nechal se převézt do nemocnice.

Auto museli hasiči vytáhnout z příkopu

Hradec Králové - Profesionální hasiči v pondělí vytahovali osobní vůz z příkopu v ulici Brněnská u Pivovarské flošny v Hradci Králové. „Vozidlo sjelo částečně mimo vozovku, hasiči jej pomocí dvou navijáků vyprostili. Událost se obešla bez zranění," uvedla Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.