Už když se hájil před hradeckým soudem ve sledované kauze, při níž byl obžalován kvůli zabití člena ochranky vysokomýtské diskotéky, přiznal: Řídil jsem auto, i když jsem předtím pil.

Za to byl nyní Pavel Koblížek odsouzen Okresním soudem v Ústí nad Orlicí k podmíněnému trestu, jak uvedl server iDnes.

V krvi měl krátce před loňskými Vánocemi 1,2 promile alkoholu, přesto naložil bratra a jednoho známého do auta a z hospody se vydali na diskotéku Stodola.

Tam se pak událo neštěstí, při němž zemřel jedenadvacetiletý Radek Svoboda a jeho bratr Lukáš byl postřelen. Rány vyšly z pistole, již v ruce držel Koblížek.

Ke střelbě došlo při sporu, který začal tím, že se skupina kolem Koblížka snažila dostat na diskotéku s využitím služebního průkazu. Ochranka muže dovnitř nepustila a jeden z nich nastříkal do prostoru vchodu slzný plyn. Pak začala honička.

„Byl jsem štvaná zvěř," řekl Koblížek, zatímco bratři Svobodovi a jejich otec tvrdili, že střílel chladnokrevně z větší vzdálenosti. Soud přistoupil na Koblížkovu verzi, pro níž mluvily i výpovědi svědků a znalecké posudky. Koblížek byl zproštěn viny.

V případu řízení pod vlivem alkoholu se tak ale nestalo, což se dalo očekávat. Pro odsouzeného to vedle podmínky a zákazu řízení na dva roky znamená, že se nebude moci vrátit do uniformy městské policie.

Koblížek nyní pracuje ve Vysokém Mýtě jako skladník.