Klíče byly od systému Keyless, který funguje tak, že klíč stále vysílá signál, a když se s klíčem přiblížíte na 2 metry k vozidlu, samo se otevře a následně i nastartuje. Čtečka prodlouží signál od klíče, který si majitel například nechá v kapse u bundy zavěšené v předsíni, což se v tomto případu také stalo.

„Ze záznamu je vidět, že jeden muž přistoupil k autu a čekal, až se s dalšími dvěma muži podaří zachytit nejprve signál na otevření auta a druhý na nastartování. Jakmile se tak stalo, okamžitě odjel. Ti, co chytali signál, utekli a pravděpodobně odjeli opodál zaparkovaným vozem. Odcizené vozidlo bylo vybavené GPS, která dala naposledy informaci o tom, že projíždí Královcem, poté byla odpojena,“ uvedla tisková mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Zdroj: Youtube

Ke krádeži automobilu BMW došlo v noci ze středy na čtvrtek. Policisté apelují na majitele takto vybavených vozů, aby si klíče ukládali co nejdále od vozidla, uprostřed domu. Nejlépe však do jakékoliv plechové schránky, která odstíní signál. Ukradený automobil je v hodnotě 3,5 milionu korun. Za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let. Kriminalisté mají poznatky, že krádeže takovýchto vozidel se přesouvají z Rakouska a Německa.

Pavla Horynová