K první události došlo na začátku letošního srpna, kdy podpálil dveře jedné firmy na Slezském Předměstí, přičemž se sám popálil. Navíc ho zachytila kamera. Na záběrech ho však nikdo nepoznal.

Nyní však krajští krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality obvinili 68letého muže z trestných činů poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Podle nich měl podpálit dva objekty.

Muž nalil neznámou hořlavinu na vstupní dveře firmy sídlící v jednom areálu na Slezském Předměstí v Hradci Králové a poté je zapálil. Zachytil ho kamerový systém.
VIDEO: Muž zapálil dveře firmy na Slezském Předměstí v Hradci. Poznáte ho?

„V polovině října operační důstojník na lince 158 přijal oznámení o požáru rodinného domu v hradecké části Svinary. Při příjezdu na místo si jedna z přivolaných hlídek na autobusové zastávce všimla staršího muže, který byl viditelně zraněný v obličeji a vzápětí se k založení požáru přiznal. Jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření a převoz do nemocnice. Ve zraněném muži policisté poznali i muže, po kterém se v souvislosti s předchozím požárem pátralo,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Šetření ukázalo, že požár se vznítil pomocí dosud neustanovené hořlaviny, zahořela ložnice a část pergoly a došlo k detonaci, která vyrazila v domě několik oken. „Škoda na majetku byla vyčíslena na 1,5 milionu korun. Motiv obou jednání obviněného muže, kterému hrozí až tříleté vězení, je stále předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí.