Mrtvé tělo pětatřicetiletého muže, oblečené pouze do riflové vesty, leželo na pravém boku v tratolišti krve. Posmrtná ztuhlost byla již výrazně vytvořena na všech svalových partiích. Bodná rána na prsou hovořila za vše. Nejen o vražedné zbrani, ale i o způsobu, jakým byl útok veden.

V tu chvíli je žena zadržena a chlapec musí být převezen ke své babičce. Osud podezřelé je nyní zcela v rukou mužů zákona. Je převezena do výslechové místnosti oddělení kriminální policie, kde zanedlouho začíná pod vlivem emocí vypovídat…

Po rozvodu manželství zůstala šestatřicetiletá Marcela sama se svým synem. Po čase se seznámila s mužem, u kterého shodou okolností bydlel její bývalý manžel. Petr ji začal navštěvovat a vznikl mezi nimi přátelský vztah. Osudného dne k ní přišel jako obvykle na návštěvu. Společně se naobědvali a přítel navrhl, že vezme malého Pavlíka na dětský den. Vrátili se až k večeru. Když jim přišla Marcela otevřít, zacinkal Petr mezi dveřmi několika pivy, která nesl v tašce spolu s lahví vodky. Zatímco se chlapec díval na večerníček, pustil se muž do konzumace alkoholu. Před devátou hodinou odešlo dítě spát. V televizi běžel program a večer příjemně ubíhal. Dozrál čas načnout Stalinovy slzy. Vzhledem k tomu, že konzumace alkoholu ani jednomu z nich nedělala velkou potíž, byla zakrátko lahev prázdná.

Hodiny ukazovaly krátce po půlnoci, když se Petr Marcely zeptal, zda u ní může přespat. S pochopením mu nabídla místo na gauči v obývacím pokoji s tím, že sama si lehne na rozestlané polštáře na podlahu.

Když usínala, začal ji muž slovně obtěžovat. Její odmítnutí nebylo však z jeho strany akceptováno. Ucítila náhle, jak je vedle ní a dotýká se jí.

„Snad nejseš takovej cimprlich!" nepřestával ji pobízet. Jeho dotyky byly stále dotěrnější a mladé ženě nepříjemnější. Zvýšeným hlasem dala rázně najevo svůj nesouhlas, na což Petr zareagoval fyzickým útokem. V té chvíli se probudil ve vedlejším pokoji malý Pavlík a začal plakat. To muže rozzlobilo natolik, že svoji agresi obrátil proti dítěti.   (pokračování příště)

Lenka Burýšková