(pokračování příběhu): Na místo činu byla přivolána hradecká mordparta spolu s vyšetřovatelem a soudním lékařem. Bylo nutné provést ohledání místa celé tragédie, zajistit důležité stopy a provést další nezbytné úkony. Mrtvé tělo pětatřicetiletého muže, oblečené pouze do riflové vesty, leželo na pravém boku v tratolišti krve. Posmrtná ztuhlost byla již výrazně vytvořena na všech svalových partiích Bodná rána na prsou hovořila za vše. Nejen o vražedné zbrani, ale i o způsobu, jakým byl útok veden.

V tu chvíli je žena zadržena a chlapec musí být převezen ke své babičce. Osud podezřelé je nyní zcela v rukou mužů zákona. Je převezena do výslechové místnosti oddělení kriminální policie, kde zanedlouho začíná pod vlivem emocí vypovídat …

Po rozvodu manželství zůstala šestatřicetiletá Marcela sama se svým synem. Po čase se seznámila s mužem, u kterého shodou okolností bydlel její bývalý manžel. Petr ji začal navštěvovat a vznikl mezi nimi přátelský vztah.

Osudného dne k ní přišel jako obvykle na návštěvu. Společně se naobědvali a přítel navrhl, že vezme malého Pavlíka na dětský den. Vrátili se až k večeru. Když jim přišla Marcela otevřít, zacinkal Petr mezi dveřmi několika pivy, které nesl v tašce spolu s lahví vodky.

Zatímco se chlapec díval na večerníček, pustil se muž do konzumace alkoholu. Před devátou hodinou odešlo dítě spát. V televizi běžel program a večer příjemně ubíhal. Dozrál čas načnout Stalinovy slzy. Vzhledem k tomu, že konzumace alkoholu ani jednomu z nich nedělala velkou potíž, byla zakrátko lahev prázdná.

Hodiny ukazovaly krátce po půlnoci, když se Petr Marcely zeptal, zda u ní může přespat. S pochopením mu nabídla místo na gauči v obývacím pokoji s tím, že sama si lehne na rozestlané polštáře na podlahu. Když usínala, začal ji muž slovně obtěžovat. její odmítnutí nebylo však z jeho strany akceptováno.

Ucítila náhle, jak je vedle ní a dotýká se jí. „Snad nejseš takovej cimprlich!" nepřestával ji pobízet. Jeho dotyky byly stále dotěrnější a mladé ženě nepříjemnější. Zvýšeným hlasem dala rázně najevo svůj nesouhlas, na což Petr zareagoval fyzickým útokem. V té chvíli se probudil ve vedlejším pokoji malý Pavlík a začal plakat.

To muže rozzlobilo natolik, že svoji agresi obrátil k dítěti. Marcela, z obavy o svůj i synův život, odešla do kuchyně, kde nalezla nůž. S nožem v ruce se vrátila do obývacího pokoje, kde byl v tu chvíli Petr.   (pokračování příště)

Lenka Burýšková