(pokračování příběhu): V okamžiku, kdy vykročil směrem k ní, ho prudce bodla do hrudníku a na místě usmrtila. Vzpamatovala se až ve chvíli, kdy spatřila na svých rukou krev. Její pokusy přimět muže znovu k životu byly však marné. Přikryla tedy jeho tělo nalezenou dekou a odešla uspat plačící dítě. Ještě té noci zatelefonovala svému známému, kterému sdělila, co se stalo.

Poté si otevřela lahev vodky, kterou během zbylé noci vypila. Marcela byla později Vrchním soudem v Praze odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání sedmi let.

V době, kdy byla propuštěna z vazební věznice a čekala na svobodě na nástup trestu, navštívila ještě několikrát svůj byt. Tam byl již znovu nastěhován její bývalý manžel. Marcela, která nikdy nepřišla s prázdnou, přinesla na návštěvu tři litry vína. Zůstala přes noc. Následujícího dne přikoupila dvě lahve vodky, které společně během odpoledne ve dvojici zkonzumovali.

Muž později na policii vypověděl, že se jeho bývalá žena vlivem alkoholu přivedla do špatného psychického stavu.

Začala se litovat a být agresivní. Stále opakovala, že dostala sedm let za úkladnou vraždu a že má zničený život. Se slovy, že nyní všem ukáže, co to tedy úkladná vražda je, odešla do kuchyně a uchopila nůž.

Bývalého manžela pak bez varování bodla přímo do hrudníku. Vzhledem k tomu, že jeho zranění nebylo naštěstí smrtelné, stačil si muž ještě přivolat lékařskou pomoc…

Žena byla později vyšetřena znalci z oboru zdravotnictví, kteří její osobnost označili za disharmonickou.

Při rozhodování o výši trestu vycházel soud také ze skutečnosti, že se obžalovaná svého jednání dopustila opakovaně, a označil stupeň nebezpečnosti tohoto jednání za mimořádně vysoký. Přihlédl však ke skutečnosti, že obžalovaná své jednání ukončila ve stadiu pokusu, a uložil jí trest odnětí svobody v trvání osmi let.

Lenka Burýšková