(pokračování příběhu): David pocházel ze sedmi sourozenců. V patnácti letech přišel o matku a vychovával ho starší bratr. Pro vážné zdravotní problémy se nedoučil a začal pobírat invalidní důchod.

Jeho vzorem se stali akční hrdinové, jako Dolph Lundgren nebo Jean-Claude van Damme. Urostlí a ve všech směrech perfektní hrdinové amerických akčních filmů, kteří vždy svým filmovým protivníkům ukážou, zač je toho loket.

Byl to právě Jean-Claude van Damme, jehož razantní kopy, vycházející z techniky bojového umění karate, David s úžasem obdivoval a snažil se je také zvládnout.

Neuvědomoval si však, že zvládnutí takových technik není jen otázkou chvíle, ale řady let, propocených triček, kimon, odříkání si jiných zábav a podobně. Samotní profesionálové po zvládnutí těchto technik docházejí k poznání, že použití tohoto umění proti dalšímu člověku nepřipadá v úvahu, je velmi nebezpečné a může být smrtící. Umění se stává součástí jejich myšlení, životních filozofií, a proto veškerá nevybitá energie a agresivita musí zůstat na žíněnce v tělocvičně.

David se od malička bál silnějších vrstevníků a neuznával ty, „co mlátěj slabší". Možná proto si čichl k pěti či šesti takovým tréninkům a snažil se demonstrovat získané zlomky bojového umění. Podle jeho slov se mu běžně stávalo, že „dostal nervy" a potřeboval se někde vybít.

Z tohoto důvodu měl zpočátku v pokoji zavěšený pytel naplněný pískem, na němž se pak odreagoval. David bydlel v činžovním domě, a to sice o patro výš než jeho otec. Nezřídka se stávalo, že se oba byty proměnily v dočasné útočiště jejich kamarádů a známých.

Výjimkou nebyl ani pan Jaroslav. Vzhledem k tomu, že neměl kde bydlet, rád využíval nabídek Davidova otce a občas u někoho přespal.

Obtížným se stal ve chvíli, kdy začal z bytu odcizovat různé věci. David později na policii vypověděl, že neměl z tohoto důvodu pana Jaroslava rád. Také mu prý vadilo to, že pan Jaroslav na sebe nedbal, potuloval se okolo popelnic a vařil v otcově bytě z nalezených zbytků potravin zapáchající jídla.   (dokončení příště)

Lenka Burýšková