(dokončení příběhu): Toho osudného odpoledne se David rozhodl, že si půjde trochu zacvičit. Inspirován právě zhlédnutým akčním filmem, obul si boty tzv. kanady.

Náhle ucítil z nižšího patra dým. Seběhl tedy se schodů a v jedné z místností otcova bytu spatřil na zemi spícího pana Jaroslava. U nohou mu hořela deka. David dostal v té chvíli obrovskou chuť někoho „zmlátit".

Deku uhasil, ale pocit, že se neovládne, byl stále silnější. Na schodech našel kýbl. Vrátil se zpět a naschvál ho pustil na zem. Když se pan Jaroslav probudil, nařídil mu „aby vypadl, nebo že ho zabije". Ve chvíli, kdy se muž skláněl pro tašky, kopl ho obutou nohou do krku a čekal, až sejde se schodů. Vyšel za ním ven, kde ho spatřil přikrčeného v průjezdu domu. Přistoupil k němu a nakopl ho do hlavy. Na ulici pak o kousek dál čekal, aby viděl, kudy pan Jaroslav půjde. V té chvíli prý věděl, že ho potřebuje nutně zbít.

David, který pohrdal těmi, co se povyšují nad slabšími a bezmocnými, se rozhodl „zničit" pana Jaroslava za každou cenu. Posílen představou, kdy se vžíval do situace akčního hrdiny van Damma, začal jednat. Rozběhl se ulicemi a zazvonil u jednoho z domů na svého kamaráda Marcela.  Společně pak utíkali k místu, odkud měli přehled na celé náměstí. Muže skutečně zahlédli a rozhodli se, že mu nadběhnou.

Schovali se do herny, odkud pozorovali, kam pan Jaroslav půjde. Ten si jich však všiml a zamířil do nedalekého klubu důchodců. Dveře ale byly zamčeny a proto se schoval do parku. Oba mladíci, v té době již posíleni pivem, nalezli muže spícího v křoví.

David, který se celou dobu chystal, jak svého soka zlikviduje, se přestal ovládat. Kanadami, které měl na nohou, začal oběť kopat do obličeje a do hlavy. Dvakrát vyšli mladíci z křoví, aby se přesvědčili „zda je čistý vzduch". Dvakrát se pak ke své oběti znovu vrátili. Když se muž pokusil v jednu chvíli vstát, David v útoku nepřestal. Zcela bezbranného, těžce nemocného ho pak nechali svému osudu a odešli.

Marcel se později u soudu hájil tím, že i když poškozeného také napadl, jeho útoky nebyly vedeny takovou intenzitou, aby vedly ke smrti oběti. Dle vyjádření soudních znalců vyplynulo, že způsobená zranění vznikla opakovaným působením tupého násilí. V tomto případě těžkou obuví, kterou měl na nohou druhý z pachatelů. S ohledem na tyto skutečnosti byl Marcel odsouzen za trestný čin ublížení na zdraví k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání sedmi měsíců. Později do celého případu však zasáhl osud, když hodiny života dotikaly i pro těžce nemocného Davida.

V době, kdy čelil obžalobě z trestného činu vraždy, podlehl nemoci a ve svých jednadvaceti letech zemřel.

Lenka Burýšková