VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krimipříběh aneb Násilí na dítěti? Hrůzný projev zbabělosti

Hradec Králové - Seriál s krimipříběhy z minulosti se na stránkách Deníku objevuje pravidelně každý týden. Výjimkou není ani ten nynější, kdy si můžete přečíst pokračování dalšího policejního případu.

29.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroš Milan

(pokračování příběhu):
Jeho finální výpověď je poté pečlivě zadokumentována a stává se tak cenným materiálem pro potřeby soudu. Výslech podezřelého Jana trval několik hodin.

V té době byl již malý Daniel po smrti. Po převozu do fakultní nemocnice v Hradci Králové ještě téhož dne přes veškerou lékařskou péči krátce před půlnocí zemřel. V tu chvíli již značně rozlítostněný Jan, který byl následně obviněn z těžkého ublíženi na zdraví a týrání svěřené osoby, všechny přítomné osudem malého chlapce doslova šokoval.

Ke své přítelkyni se přistěhoval teprve před několika měsíci. Zdánlivě bezproblémové soužití s jejími dětmi však postupem času překročilo únosnou mez. Stále se zvyšující agresivita a neovladatelné chování ze strany matčina druha vůči malému Danielovi přerostly postupně v časté fyzické útoky. Mladý muž byl k běžným dětským projevům chlapce nedůtklivý a začal vůči němu uplatňovat zcela nepřiměřeně tvrdé „výchovné" metody.

Převažovalo bití rukama i různými předměty do těla i do hlavy, kopání, sprchování studenou vodou do zátylku, klečení v koutě se zatíženýma rukama a dokonce i pálení chlapcovy pokožky cigaretou.

Lze si zajisté jen těžko představit, co malý Daniel ve své dětské duši prožíval, a s jakou hrůzou přítomnost druha své matky asi snášel.

Opakované útoky vůči bezbrannému a deprimovanému chlapci vyvrcholily jednoho dne v časných ranních hodinách po příchodu mladého páru domů z restaurace poté, co byl probuzen hlasitou hudbou z gramofonu. Jan, který byl přítomností rozespalého dítěte doslova rozezlen, se začal bavit tím, jak batole se zkřiveným obličejem usrkává ze skleničky tvrdý alkohol.

Když přestal Daneček koordinovat své pohyby, nalil mu do úst ocet. Prsty se pak snažil u dítěte vyvolat zvracení. Uplakaného jej poté položil ke spící podnapilé matce a sám pokračoval v konzumování alkoholu.

Když se nad ránem chystal ulehnout, zjistil, že je dítě znečištěno stolicí. Vztekle jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nalezeným provazem uvázal za nohu ke klice dveří ložnice hlavou dolů. Poté mu obličej potřísnil výkaly. Bezvládné tělíčko po nezjištěné době odřízl až na naléhání matky a to tak, že upadlo hlavou na podlahu.

Při výslechu na policii později matka uvedla, že si pro vlastní podnapilost bližší podrobnosti z oné noci nepamatuje. Chlapce nalezla druhý den po poledni spícího v postýlce, když se sama probudila.   (pokračování příště)

Lenka Burýšková

Autor: Redakce

29.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trutnov - Kolín
15

Divize C: Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Počítání volebních hlasů.

Volby 2017: Kompletní výsledky z Královéhradecka

O vítězi nebylo pochyb. Trpkost prohry okusily TOP 09 a STAN

Královéhradecko - O vítězi sněmovních voleb nebylo pochyb. V Královéhradeckém kraji, stejně jako jinde, s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO (31,77 %) vedené Klárou Dostálovou.

ČFL: Převýšov vyrovnal v nastavení, Chrudim udeřila také v závěru

Východní Čechy - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 13. hraným kolem.

„Lvice“ pokořily stovku, Trutnov nezůstal pozadu

Východní Čechy - Papírově slabší soupeře přidělil los 7. kola Ženské basketbalové ligy oběma východočeským zástupcům.

U soutoku pomalu roste fitpark. Poslouží mladým, ale i seniorům

Hradec Králové - Poblíž soutoku řek Labe a Orlice vyroste za krátkou dobu takzvaný fitpark. Venkovní otevřené sportoviště neposlouží jen obyvatelům hradecké části Labská kotlina I, ale i široké veřejnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení