Častěji než do zaměstnání, chodil Michal na ryby a Katka tak byla odkázána pouze na sociální dávky a podporu od rodičů. Nezřídka se stávalo, že i to málo, co dali dohromady, prohrál Michal na automatech. Když se později objevily na telefonních účtech tisícové částky, jež manžel provolal na erotické linky, stále doufala, že se změní.

Vztah pořád častěji provázely také hádky pro oboustrannou žárlivost, jež byly téměř na denním pořádku. Michalova vznětlivá povaha, kvůli které se na velmi hezkou Katku nesměl doslova nikdo ani podívat a také stále se opakující emotivní scény Kateřinu čím dál více unavovaly. Roztrhané svatební fotky, rozbité sklo, pěstí proražené dveře do bytu, vzájemné vyhrožování a později i Michalovy demonstrativní pokusy o sebevraždu byly dokladem nejen jeho hysterické povahy, ale také nevyzrálosti jejich společného vztahu.

Podle jeho slov se však vždycky jednalo pouze o oboustranné dokazování lásky. Nedostatek peněz, kontrastující s touhou žít naplno, vyrovnat se ostatním a uspokojit plně svoje potřeby, vyústil 
v Michalovo rozhodnutí poslat Kateřinu za výdělkem.

Michal v rozporu se svojí žárlivou povahou neváhal svou ženu nabízet svým kamarádům i kamarádkám a nakonec přinutil Katku k prostituci. Postupné formování její osobnosti v prostředí erotického klubu, kde se začala sama nakonec seberealizovat a kde si našla přítele, ale ovlivnilo zásadně jejich vztah   (pokračování za týden)

Lenka Burýšková