Muž a žena jsou snad odnepaměti předurčeni žít v páru. V partnerských vztazích však nastávají okamžiky, kdy na scénu vstoupí další člověk, jehož přítomnost významně změní dosavadní soužití původního páru. Zpravidla osloví jednoho z partnerů natolik, že jeho zevšednělý vztah začíná nabývat znovu velkých citových rozměrů.

Stávající partner začíná být stále více na obtíž a přímo překáží. V takovém případě nově vzniklého manželského trojúhelníku nastává chvíle, kdy je třeba celou situaci nějakým způsobem vyřešit. Každý z nás si ihned uvědomí, že řešení se nabízí celá řada – od méně bolestivých až po ta tragická. Manželský trojúhelník, o kterém píšeme v následujícím příběhu, skončil výsledkem, který byl jedním z nejtragičtějších.

Na počátku roku 1995 se v malé vesničce na Trutnovsku odehrála rodinná událost, na jejímž konci byl zbytečně zmařen lidský život. Tato skutečnost, jak to v podobných případech zpravidla bývá, změnila osud i několika dalším lidem. Téměř třísetstránkový vyšetřovací spis začíná sdělením obvinění pro trestný čin vraždy.

Nezbytnou jeho součástí je i fotodokumentace pořízená na místě činu. Některé fotografie však jako by do spisu na první pohled ani nepatřily. Díváme se do zasněžené krajiny, na jejímž obzoru se třpytí zimní slunce. Kdyby nebylo stop ve sněhu, vypadalo by to, že všechno živé usnulo zimním spánkem (pokračování příště)

Lenka Burýšková