12. 59: ROZSUDEK: Za pohlavní zneužívání a útisk - tři roky podmíněně se zkušební dobou na pět let. Zákaz činnosti práce s mladistvými na deset let.

12. 18 hodin: Hodinu a půl se čekalo na obhájce

Hlavní líčení v kauze Kulínský už má hodinu a půl zpoždění. Krajský soud v Hradci Králové, kde má dnes padnout rozsudek nad Bohumilem Kulínským, je od rána v obležení.

Desítky lidí netrpělivě čekaly, až se konečně objeví obhájce Tomáš Sokol. Ten uvízl v zácpě na dálnici cestou z Prahy. Do Hradce Králové dorazil teprve pár minut po poledni. Soud s bývalým sbormistrem dětského pěveckého sboru Bambini di Praga bez něj nemohl začít.

Kulínský, který je obžalován z pohlavního zneužití a mravního ohrožení 49 sboristek, dorazil včas. Bývalému sbormistrovi hrozí pět až dvanáct let vězení. Rozsudek má být vynesen právě dnes.

Státní zástupce Jan Bohutínský v závěrečné řeči, kterou přednesl u soudu minulý čtvrtek, navrhl senátu, aby byl Kulínský zproštěn obvinění ve dvou případech. Požadoval pro obžalovaného trest odnětí svobody na 8,5 roku a desetiletý zákaz práce se sborem. Obhájce Kulínského Tomáš Sokol naopak žádal pro klienta zproštění obžaloby.

Hradecký soud se případem Kulínského zabývá již potřetí. V minulosti byl bývalý sbormistr obviněn ze znásilnění dvou sboristek, avšak krajsý soud ho vždy zprostil obžaloby. Vrchní soud verdikty zrušil a nařídil spojit všech 49 případů do jediného procesu.

10.53 hodin: Hlavní líčení s bývalým sbormistrem dětského pěveckého sboru Bambini di Praga Bohumilem Kulínským začne později, než bylo naplánováno.

Kulínského obhájce uvízl na dálnici

Kulínského obhájce Tomáš Sokol uvízl v zácpě na dálnici z Prahy do Hradce Králové, kde měl proces začít v 10.30 u krajskéh soudu v jednací síni číslo 50. Kulínský i státní zástupce Jan Bohutínský se dostavili na čas. Jakmile dorazí obhájce Sokol, soud s bývalým sbormistrem, který je obžalován z pohlavního zneužití a mravního ohrožení 49 sboristek, bude zahájen. Kulínskému hrozí pět až dvanáct let vězení. Rozsudek má být vynesen právě dnes.

Státní zástupce Jan Bohutínský v závěrečné řeči, kterou přednesl u soudu minulý čtvrtek, navrhl senátu, aby byl Kulínský zproštěn obvinění ve dvou případech. Požadoval pro obžalovaného trest odnětí svobody na 8,5 roku a desetiletý zákaz práce se sborem. Obhájce Kulísnkého Tomáš Sokol naopak žádal pro klienta zproštění obžaloby.