Podle obžaloby pachateli jsou šestatřicetiletý Jiří Sivák, o rok mladší Radim Friml a padesátiletý František Miko. Trestných činu se dopustili dne 5. října roku 2006. Jejich obětí byla dívka, která k nim v Litomyšli nastoupila do osobního vozidla.

„Pokusili se přimět poškozenou k provozování prostituce, když za tímto účelem ji na místo ve Vysokém Mýtě odváželi. Poškozená nesouhlasila s poskytováním sexuálních služeb a tomuto jednání se začala vzpírat a vytrvale odmítala podrobit se,“ řekla při zahájení hlavního líčení 11. října letošního roku státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Obžalovaní poté dívku odvezli k jednomu rybníku na Orlickoústecku, kde ji Sivák uškrtil svetrem. Následně svázanou dívku hodili do betonového stavidla rybníka. Torzo jejího těla našli myslivci až na začátku prosince roku 2008.

Obžaloba se opírá hlavně o výpověď Františka Mika, který krátce po svém zadržení policistům podobně popsal trestný čin. U hlavního líčení však svou výpověď z přípravného řízení změnil. „Policisté mě k doznání donutili, nemám s tím nic společného,“ tvrdil. Obžalobu odmítají i Jiří Sivák a Radim Friml.
V případu prokázání viny hrozí obžalovaným 12 až 15 let vězení, případně výjimečný trest.

(hd)