Chlapeček zemřel v květnu roku 2007 krátce po porodu na nedostatek kyslíku. Porod koncem pánevním byl rizikový a rodiče mají za to, že  zdravotníci jej vedli nesprávným způsobem.

Zástupce nemocnice v pátek uvedl, že žaloba by měla být zamítnuta, neboť žena odmítla kontinuální monitoring plodu. Proti tomu se však šestatřicetiletá matka ohradila. „Je nehoráznost, aby mě někdo obviňoval, že jsem něco odmítla. Nechali jsme všechno na doktorech, protože jsme jim věřili," prohlásila u soudu.

Ve výpovědi uvedla, že byla do nemocnice přijata tři týdny před porodem a byla monitorována pravidelně. V den porodu, kdy měla  od odpoledne do půlnoci velké bolesti, ji však už nemonitorovali. Ačkoli navrhovala zdravotníkům, aby zvážili provedení císařského řezu, odmítli to s tím, že k zákroku není důvod. Lékař, který měl vést porod, se na ni prý několik hodin nepřišel podívat.

Porod začal kolem půlnoci, ale pak nastaly komplikace a dítě se narodilo ve špatném stavu. „Manžel viděl, že je syn šedivý a modrý, a když jsme slyšeli, jak volají hradecké ARO, a pak syna odnesli, věděla jsem, že je to špatné," řekla s pláčem matka. Chlapečka v inkubátoru už jí zdravotníci nechtěli ukázat a dalšího dne jí oznámili, že hoch  zemřel.

Žena později porodila dvě zdravé děti, obě císařským řezem. Uvedla však, že kvůli synově smrti má dodnes psychické problémy.

Soud jednání odročil na květen, kdy vyslechne svědky.

Rodiče už dříve podali civilní žalobu na náhradu škody a soudy každému z nich přiznaly 240 tisíc korun s odůvodněním, že zdravotníci nedostatečně monitorovali plod.

Kvůli témuž porodu se u soudu zodpovídal také senátor a lékař Pavel Trpák (ČSSD). Obžaloba ho vinila, že těžký porod nedostatečně sledoval. Trutnovský okresní soud mu opakovaně uložil podmíněný trest, krajský soud ho nakonec obžaloby zprostil. Trpák podle něj sice nepostupoval zcela správně, ale neprokázala se příčinná souvislost mezi jeho jednáním a smrtí novorozence.