Julius Kanči podle rozsudku prodal za dva tisíce eur mladou ženu svým známým, kteří ji pak v Rakousku přinutili k prostituci.

Muž svou vinu od začátku odmítal. „Já jsem ten čin nespáchal," prohlásil u soudu. Z jeho výpovědí vyplynulo, že dívku poznal v baru a že se mu svěřila s tím, že pracuje jako prostitutka. Proč ho nařkla z toho, že ji prodal, si prý nedokáže vysvětlit. Podle něj je ale možné, že jde z její strany o mstu za to, že ji odmítl, když mu nabídla vztah.

Třiadvacetiletá dívka u soudu řekla, že prostituci nikdy předtím neprovozovala. Do Rakouska se vydala, protože její známý jí nabídl místo v domácnosti v Rakousku, kde měla prát, uklízet a pomáhat. Výdělek měl prý činit 40 tisíc euro. Známý jí dal kontakt na Kančiho, kterého znala pod přezdívkou „Láďa" a který ji měl odvézt do Brna. Jejich cesta však skončila už v Letovicích, kde „Láďa" na parkovišti u supermarketu dívku předal dvojici, která se jí představila jako Marta a Janko. Ti ji odvezli do Vídně, ale namísto práce v domácnosti skončila na ulici. Když odmítala provozovat prostituci, došlo i na fyzické násilí. Z jejich rozhovoru prý pochopila, že Kanči za ni dostal dva tisíce euro.

„První den jsem měla tři zákazníky: tři v autě, od každého jsem dostala 70 euro, a jednoho v hotelu, který mi měl zaplatit 160 euro," vypověděla žena. Zákazník na ni však prý zaútočil, sebral jí peníze a ona před ním musela utéci.

I když měla telefonování zakázáno, podařilo se jí zavolat Kančimu a vypovědět mu, co se děje. „Řekl mi, že všechno bude v pořádku," vypověděla žena. „V pořádku" však nic nebylo, naštěstí se dívce po dvou dnech podařilo uprchnout a kontaktovat rodiče a policii.

Soud Kančiho obhajobě neuvěřil. Podle soudců ženu svým známým skutečně prodal „S jeho vědomím ji donutili mimo jiné pod pohrůžkou fyzického násilí, pokud by se nepodrobila, a následně také jejím fyzickým napadením, k opakovanému provozování prostituce," uvedli soudci v rozsudku.

Rozhodnutí soudu zatím nenabylo právní moci, protože obžalovaný se proti němu na místě odvolal.