Policie v pondělí (14. srpna) vyjížděla opět do lázeňského regionu. Náhodný chodec zde objevil mezi Horní Novou Vsí a obcí Lány v poli s kukuřicí lidské tělo ve značném stádiu rozkladu. Kriminalisté na místě nezjistili jeho totožnost a proto byla k objasnění přesné příčiny úmrtí nařízena soudní pitva.

V lázeňském městě v minulém týdnu stíhala jedna nešťastná událost druhou. V pondělí se tu strhla bitka, u které musela zasahovat policie, v úterý chtěl ukončit svůj život na kolejích jeden z místních obyvatel. Vlak naštěstí zastavil včas a muž utekl. Ve středu pobodal soused souseda při kupování sena a ohrozil ho na životě. V neděli pak otřásla Bělohradem událost nejtragičtější – vražda tří nevinných obětí, matky Anny (55 let), dcery Markéty (29 let) a jejího dvouletého syna.

Podezřelého devětadvacetiletého muže, který byl přítelem mladší ženy a byl prokazatelně pod vlivem drog sice zadržela policie, ale zatím nebyl obviněn. Zadržený totiž zdemoloval v pondělí dvě policejní cely a za asistence strážců zákona byl převezen do zdravotnického zařízení k psychiatrickému vyšetření.

„V noci jsme nic neslyšeli. Markéta žila v Praze, domů se vrátila letos v květnu, a to s malým roztomilým hošíkem a zřejmě jeho otcem,“ líčí muž ze sousedství, podle kterého nic nenasvědčovalo tomu, že by podezřelý bral drogy.

Podle informací krajského státního zastupitelství zatím nebyl obviněn.

ANALÝZA

Mají události mezi sebou nějakou souvislost? Případ pobodaného muže v Dolní Nové Vsi, na kterého se vrhl soused s nožem, je zřejmě samostatnou kapitolou. Protože šlo o téměř osmdesátiletého útočníka, psycholog Jan Lašek uvádí, že u něho mohla stoupnout agresivita i kvůli horku.

Z HORKA MŮŽEME BÝT PODRÁŽDĚNÍ

„Není vyloučeno, že horký den, kdy se člověk nemá kam schovat, může vést k podrážděnosti, ale příčinnou souvislost zde hledat nemůžeme,“ konstatoval Lašek.

Může mít pak jednoho pachatele trojnásobná vražda a mrtvé tělo, nalezené v pondělí poblíž města? Jedná se také o vraždu?
Je to možné. Údajně totiž policisté před časem pátrali v okolí Bělohradu po ztraceném muži z Prahy.

A devětadvacetiletý podezřelý z trojnásobné vraždy se právě před časem do Bělohradu z Prahy přistěhoval. Znali se muži, vyřizovali si mezi sebou účty, sehrála zde roli žárlivost, drogy?

Jde samozřejmě pouze o domněnku, pohlaví těla ani včera nechtěla policie kvůli dalšímu šetření sdělit. Jan Čížkovský nás pouze ujistil, že se nejedná o od února pohřešovanou Míšu Muzikářovou z Ústí nad Labem. „V současnosti na Jičínsku nepohřešujeme žádnou osobou,“ uvedl.