K nehodě došlo v blízkosti obchodu na křižovatce ulic Palachova a Milady Horákové. Na místě zasahovali hradečtí hasiči. Pasažéři měli štěstí v neštěstí, pouze lehkým zraněním odnesla nehodu jedna osoba, do péče si ji přesto převzali záchranáři.

Domu v Libčanech hořel komín. Na vině byl jeho havarijní stav

Libčany - V komíně jednoho z řadových domů v Libčanech v úterý hořelo. K nahlášenému požáru v komínovém tělese domu vyjeli hradečtí hasiči, povoláni ale byli i dobrovolní hasiči z Libčan a Lhoty pod Libčany. Hasičům se podařilo komín vyčistit a tím uhasit požár. Díky zásahu zjistili, že komínové těleso je v havarijním stavu. „Hasiči proto dali majiteli domu patřičná doporučení,“ uvedla tisková mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

Bezdomovce našli mrtvého v náhonu

Hradec Králové - Mrtvého bezdomovce našli včera po deváté hodině ráno nedaleko hradeckého hlavního nádraží. Bezvládné tělo bezdomovce leželo ve vodě v Labském náhonu. Policisté přijali oznámení o nálezu těla na lince 158. Na místo okamžitě vyjela hlídka obvodního oddělení, aby oznámení prověřila. Následně policisté povolali výjezdovou skupinu, a to včetně potápěčů ze zásahové jednotky. Potápěči tělo vytáhli z vody a policisté mrtvého muže prohledali. Zjistili, že se jedná o třiašedesátiletého místního bezdomovce. Prvotním ohledáním na místě policisté nezjistili cizí zavinění, nařídili ale zdravotní pitvu. Jaká byla přesná příčina smrti, se stále prověřuje.

Pomohli ženě v nesnázích

Hradec Králové - Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové - Pražská ve středu odpoledne pomohli při svém návratu na stanici ženě na Anenském náměstí v Kuklenách. Zřejmě se jí udělalo nevolno a upadla. Hasiči jí poskytli první předlékařskou péči, osoba měla zranění na hlavě. Jednotka se o paní starala až do příjezdu záchranářů.