Incident se odehrál v noci ze soboty na neděli. Dvojice mladíků podezřele se pohybující kolem dveří k záchodům si všimli strážníci nejprve na kamerách, které prostor monitorují. „Protože se v poslední době opakovaně stalo, že někdo dveře poničil, vyslali jsme na místo hlídku. A ta bohužel našla na místě poškozené dveře bez kliky a mincovníku,“ řekl městský policista Jan Bábik.

Hlídka prohledala okolí a vandaly ve věku od 17 do 21 let našla na nedalekém vlakovém nádraží. Jeden z nich měl mincovní kliku u sebe v batohu. „K nalezení vandalů pomohly kamery, které jsou nyní v Uffu jinak umístěné. Je z nich kvalitnější obraz, na kterém je lépe rozpoznat případná trestná činnost a také jsou lépe vidět postavy pachatelů. I díky tomu strážníci věděli, koho mají po okolí hledat,“ oznámil Roman Kyncl z městské policie.

Vstupní dveře s mincovní klikou na pětikoruny se stávaly terčem zlodějů a vandalů opakovaně. „V klice jsou peníze, které jsou cílem zlodějů. Zámek vylámou a vyberou ho, přitom ho zničí a poškodí navíc i samotné dveře,“ uvedl ředitel Uffa Libor Kasík. Za loňský rok stály opravy 150 tisíc korun.

Město se proto rozhodlo posílit u vstupů do toalet kamerový systém. „Nechtěli jsme službu omezovat, ale mít záchody přístupné 24 hodin denně. Městská policie díky kamerám do těch míst vidí lépe a bude schopná dřív a razantněji zasáhnout,“ dodal Kasík.

A opravdu, nyní se díky kamerám povedlo chytit dva místní zloděje. Strážníci je ihned předali Policii ČR. „Jeden z pachatelů má za sebou bohatou trestní minulost, za majetkovou trestnou činnost už byl odsouzený. Navíc je nyní stíhaný za další trestné činy,“ sdělil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.