„Poškozená uvedla, že svoji kabelku zapomněla na autobusové zastávce na královéhradeckém Riegrově náměstí poté, co nastoupila do trolejbusu. Když se na místo po chvíli vrátila, kabelku již nenašla. Společně s ní tak přišla o peněženku, dvě platební karty a doklady s celkově způsobenou škodou vyčíslenou na více jak šest tisíc korun. Za přečin zatajení věci a za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku  hrozí pachateli až dvouletý pobyt za mřížemi," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Lhostejnost lidí málem stála život muže

Hradec Králové - Tísňové volání o muži ležícím v bezvědomí na ulici v hradecké městské části Labská Kotlina přijaly operátorky na lince 155. „Po příjezdu na místo posádky ihned zjistily, že devětasedmdesátiletý muž byl stižen náhlou zástavou krevního oběhu a zahájily jeho rozšířenou neodkladnou resuscitaci. Během ní lékař pacientovi zajistil dýchací cesty a připojil jej na umělou plicní ventilaci. Zdravotníci pacientovi podali léky a prováděli nepřímou srdeční masáž. Krátce nato se povedlo obnovit srdeční aktivitu," uvedl Ivo Novák, tiskový mluvčí královéhradecké záchranné služby.

V kritickém stavu ale stabilizován byl muž převezen do královéhradecké fakultní nemocnice. „Šance našeho pacienta na kvalitní přežití by byly jistě mnohem vyšší, kdyby jeho osud nebyl zcela lhostejný lidem, kteří kolem bezvládného těla dlouhé minuty bez povšimnutí procházeli a neobtěžovali se ani vytočit linku 155," dodal Novák.