Vykřikoval, že prošel „pasťákem", tak ví, co a jak. Nekontroloval své chování a ohrožoval se na zdraví. K ověření totožnosti ho strážníci převezli na policejní služebnu. Zde se ukázalo, že mu je teprve šestnáct let," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Mladík ale dále pokračoval v nadávkách a přítomné urážel, zároveň však žádal, aby nic neříkali rodičům. Tvrdil, že se opil schválně, protože dostal „kopačky" od holky. Vzhledem k jeho věku byli kontaktováni rodiče. Ti si pro syna přijeli a převzali si ho do péče. Strážníci o události informovali oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Dobýval se do domu, skončil na policii

Hradec Králové - Hluk rozbíjejícího se skla probudil krátce před jednou hodinou ranní obyvatele Pražského Předměstí. Při pohledu z okna spatřili muže, který se snažil rozbít zadní vchodové dveře. Přivolaná hlídka městské policie ho spatřila stát u rozbitých dveří, vedoucích do sklepních prostor domu. Třicetiletý mladý muž z Velvar tvrdil, že zde bydlí a dveře již byly rozbité. Při kontrole jeho totožnosti však strážníci zjistili, že je osobou, po které pátrá Policie ČR. K dalšímu řešení byl proto předán policistům.

Chtěl vstát, ale nohy opilce neposlouchaly

Hradec Králové - Ve studeném a sychravém počasí ležel na trávě mezi křižovatkami starší muž. Strážníci městské policie zjistili, že zdravotní problémy nemá, ale je značně podnapilý. Probudili ho a požádali, aby vstal. To však byl pro opilého muže značný problém. Nekoordinoval své pohyby a stěží se udržel na nohou. Orientační dechová zkouška mu prokázala 2,10 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že čtyřiapadesátiletý muž ohrožoval své zdraví, byl převezen na záchytku.

Bezdomovci plánovali sebevraždu

Hradec Králové - Sebevraždu strážníci rozmluvili dvojici podnapilých bezdomovců na Terminálu Hromadné dopravy. „Devětatřicetiletá žena a šestapadesátiletý muž vykřikovali, že chtějí společně ukončit život skokem pod vlak. Dvojici strážníci zastihli na perónu a navázali s nimi hovor. Dozvěděli se, že důvodem jejich rozhodnutí je dlouhodobá neutěšená situace. V minulosti se oba o sebevraždu již pokusili, naposledy ve čtvrtek, kdy muž spolykal větší množství léků. Hlídka jim nakonec jejich úmysl rozmluvila," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků. Opilý muž byl převezen na záchytku a žena, vzhledem k psychickému stavu, skončila na Psychiatrickém oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Ženě zachutnala hlína, skončila v nemocnici

Hradec Králové - Na podivně se chovající ženu byla upozorněna krátce po půlnoci hradecká městská policie. Oznamovatel uvedl, že sedí na zemi, nesrozumitelně mumlá a jí hlínu. Strážníci ženu nalezli sedět na zemi pod stromem. Byla celá umazaná od hlíny a křičela: „Nechtě mě být, nesahejte na mne".  Odmítala vstát. Hlídka čtyřiapadesátiletou ženu zabalila do termofólie a přivolala záchrannou službu. Ta rozhodla o jejím převozu do nemocnice.   (knž)