Muž odpověděl, že je taxikář a někdo mu odcizil peněženku s finanční hotovostí a doklady. Přivolání lékaře odmítl. Vzhledem k podezření z trestného činu, kontaktovali strážníci státní policii.

Opilci a bezdomovci v centru budili pohoršení

Hradec Králové - Před obchodním domem v centru města ležel v sobotu před polednem špinavý a silně znečištěný muž. Silně páchl a budil veřejné pohoršení. Přivolaná hlídka v něm poznala opakovaně řešeného šedesátiletého hradeckého bezdomovce. Orientační dechová zkouška mu prokázala 3,01 promile alkoholu. Muž nekontroloval své chování a ohrožoval se na zdraví. Po lékařském vyšetření byl převezen na záchytku. O dvě hodiny později byla městská policie upozorněna na staršího muže, který upadl na chodníku nedaleko restaurace na Moravském Předměstí. Před příjezdem hlídky muže ošetřil záchranář, který právě se sanitou projížděl kolem. Zraněný měl podlitiny a odřeniny v obličeji. Čtyřiašedesátiletému muži prokázala orientační dechová zkouška 3,65 promile alkoholu. Na vyšetření byl převezen do nemocnice. Dalšího zraněného opilého muže spatřila hlídka městské policie na chodníku v blízkosti hradeckého Terminálu. Krvácel z hlavy a úst. Po prvotním ošetření strážníci přivolali záchrannou službu. Ta sedmašedesátiletého muže převezla do nemocnice.

Zfetovaná žena v Hradci řídila žlutý taxík

Vozidlo taxislužby bez registrační značky.Hradec Králové - Žluté auto označené jako Taxi bez předních i zadních registračních značek upoutalo městské policisty. Za volantem seděla žena. Byla značně nervózní, odpovídala jednoslabičně a vyhýbala se očnímu kontaktu. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní, zkouška na přítomnost omamných či psychotropních látek prokázala přítomnost amfetaminu.

Posprejoval vagony, hrozí mu rok vězení

Chlumec nad Cidlinou - Sprejeři (nebo sprejer) zase řádili, tentokrát v Chlumci nad Cidlinou, kde po svém „vyzdobili" dva vagóny. Případ policistům oznámil osmatřicetiletý zaměstnanec Českých drah. Policisté zjistili, že pachatel vagony poškodil barevnými nápisy a obrazci  – jedním obřím a jedním výrazně menším. „Způsobil tak škodu vyčíslenou na 12 tisíc korun, za což mu hrozí až roční pobyt za mřížemi. Kdo má tento skutek na svědomí, budou vyšetřovat rovněž policisté z Obvodního oddělení v Chlumci nad Cidlinou, kam bude spis dle místní příslušnosti postoupen," řekla mluvčí Lenka Burýšková.

Hokejovému fanklubu Pardubic chybí po derby vlajky. Prodávali je hradečtí fanoušci

Ilustrační fotografie.Pardubice, Hradec Králové - Odcizením vlajky pardubického hokejového fanklubu, která překryje celou plochu Jižní tribuny, se po extraligovém derby Pardubic s Hradcem chlubí hradečtí „ultras". Červenobílé vlajky na internetovém serveru dražili včera dopoledne s tím, že je buď někdo koupí, nebo že je spálí. Ke krádeži vlajek v hodnotě přes pět tisíc korun mělo dojít při závěrečné děkovačce hokejistům. Podle inventury skladu fanklubu vlajky v Pardubicích skutečně fyzicky nejsou. Inzerát z internetových stránek však zmizel ještě včera. „O případu zatím oficiálně nevíme. Na příslušné obvodní oddělení nikdo žádné oznámení neučinil," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.