Strážníci okamžitě vyrazili do této lokality. Muže spatřili stát v kolejišti u nákladních ramp. Hlídce se podařilo navázat s ním hovor. Přemluvili ho, aby s nimi šel ke služebnímu vozidlu, kde si promluví. Po chvíli se svěřil, že je nešťastný, má velké finanční problémy, není schopen vychovat syna a matce nechce komplikovat život. Nakonec se rozplakal. Stále však tvrdil, že jako východisko vidí pouze skok pod vlak.

Téměř po hodině se podařilo strážníkům muže přesvědčit, že vzít si život není to správné řešení a nabídli mu pomoc. Tu nakonec přijal. Operační důstojník městské policie informoval jeho matku, že byl nalezen v pořádku. Zároveň požádal o příjezd záchranné služby a Policie ČR. Strážníci předali devětačtyřicetiletého muže do péče lékaře.

Injekční stříkačky se válely na kraji města

Hradec Králové - Přes sto kusů injekčních stříkaček nalezla hlídka městské policie v okrajové části města. Jednalo se o použité i originálně zabalené stříkačky. Strážníci je umístili do kontejneru a převezli na služebnu městské policie. O nálezu pak operační důstojník informoval sdružení Laxus, se kterým městská policie dlouhodobě spolupracuje při řešení problematiky nálezů nebezpečného injekčního materiálu. Občanské sdružení se zabývá poradenstvím i terénní sociální prací v této oblasti a nalezený nebezpečný materiál odborně likviduje. Od začátku letošního roku předali strážníci občanskému sdružení k odborné likvidaci již 862 injekčních stříkaček.

Přes plot trčela marihuana. Všimli si jí

Hradec Králové - Při kontrole na Pouchově si hlídka městské policie všimla rostliny vysoko přesahující plot zahrádky. Připomínala marihuanu. Strážníci zjistili, komu pozemek patří. Jeho majitel je podezřelý z trestného činu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Ke hlídce se přihlásila třiadvacetiletá žena z Rychnova nad Kněžnou, která sdělila, že je kamarádka majitele a část rostlin patří jí. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR.