Orientační dechová zkouška jim prokázala od 1,37 do 3,40 promile alkoholu. Šest jich skončilo na záchytce, mladík na dětské klinice a jednoho opilce si převzala do péče přítelkyně. Víkendovou rekordmankou se stala padesátiletá žena z Hradce Králové, která v neděli v pravé poledne ležela na zastávce městské hromadné dopravy. Právě jí orientační dechová zkouška prokázala 3,40 promile alkoholu.

Hlučná skupinka chtěla na návštěvu. Marně

Hradec Králové - Pracovnice Azylového domu pro matky s dětmi požádala operačního důstojníka městské policie o vyslání hlídky. Před zařízením se nachází skupinka Romů, která se chová hlučně, dělá nepořádek a domáhá se vstupu.

V zařízení je ubytován klient se dvěma dětmi a jeho bývalá manželka se s početnou skupinou přátel dožaduje návštěvy. Nepochopila, že mimo návštěvní hodiny to není možné. Na žádost, aby se ztišila, protože v domě spí malé děti, nereaguje, spíše naopak, svůj projev ještě zintenzivňuje. Na personál dokonce vytáhla nůž a vyhrožovala fyzickou újmou.

Podle ubytovaného klienta se bývalá žena opakovaně léčí na psychiatrii. Ve chvíli, kdy pracovnice azylového domu přivolávala městskou policie, dala se celá skupinka na útěk. V době příjezdu hlídky se před azylovým domem již nikdo nenacházel. Strážníci přítomné poučili, aby v případě, že se vrátí, okamžitě kontaktovali městskou policii na tísňové lince 156.

Tři dny prosila nemocná seniorka o pomoc

Hradec Králové - Muže procházejícího okolo panelového domu oslovila z okna v prvním patře seniorka a žádala o pomoc. Uvedla, že je zamčena v bytě a syn jí nechce pustit ven.

Hlídka městské policie se dostavila na místo a zazvonila na uvedený byt. Dveře otevřel muž a starší žena. Strážníci je požádali o vysvětlení. Seniorka sdělila svoji obavu, že jí zde syn zavírá úmyslně a chce jí umístit do domova důchodců. Ten však hlídce vysvětlil, že maminka trpí Alzheimerovou chorobou a zamyká ji doma z obavy, aby neodešla a nezpůsobila si někde zranění. Oba působili klidně, a proto je strážníci pouze poučili o možnosti kontaktovat kurátory pro seniory na hradeckém magistrátu, kde se mohou poradit, jak celou situaci lépe řešit.

Následující den, v téměř stejném čase, byla hlídka přivolána opět. Seniorka křičela z okna, že si něco udělá. Hlídka přítomnému synovi nabídla přivolání lékařské služby, to však odmítl s tím, že se o matku postará. V neděli se celá událost opakovala. Hlídka zjistila, že předešlého dne byla seniorka přece jen převezena na Psychiatrickou kliniku královéhradecké fakultní nemocnice. Po vyšetření však byla propuštěna domů.

Vzhledem k předchozím událostem přivolali strážníci na místo záchrannou službu. Ta rozhodla o převozu čtyřiaosmdesátileté ženy do nemocnice. Městská policie bude informovat odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Eva Kněžourová