„Jeden z fanoušků hostujícího týmu se domáhal vstupu do vnitřních prostor stadionu i přesto, že byl pořadatelem několikrát upozorněn, že vpuštěn bude až po provedení orientační dechové zkoušky. Muž reagoval agresivně a pokoušel se do prostoru stadionu vniknout násilím," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí strážníků.

Fanoušek se pokusil udeřit pořadatele do obličeje, v dalším útoku mu zabránili strážníci. Uklidnil se až poté, co mu byla nasazena pouta. Pětačtyřicetiletý muž ze Znojma dostal pokutu 1000 korun.   (knž)

Opilého motorkáře chytili v šest hodin ráno

Hradec Králové - Sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky si v sobotu od policistů vyslechl padesátiletý muž z Hradce Králové. Téhož dne byl totiž jako řidič motocyklu zn. Piaggio zastaven a kontrolován v ranních hodinách, konkrétně deset minut před šestou ranní, v obci Chaloupky hlídkou dopravní policie. Při provedené dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,57 promile alkoholu. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a skončil na policejní služebně. Nyní mu hrozí až roční pobyt za mřížemi.   (bur)

Opilec opřený o plot zvracel a nemluvil

Hradec Králové - V sobotu holdoval alkoholu i starší muž v centru krajské metropole. Podle svědků stál opřený o plot a zvracel. Procházející občané, kteří měli obavy o jeho zdravotní stav, přivolali strážníky městské policie. Ti pak zjistili, že osmačtyřicetiletý muž nemá zdravotní problémy, jen je značně opilý a znečištěný. Opilec vůbec nekomunikoval a ani se sám nedokázal udržet na nohou. Strážníci vypověděli, že nebyl schopen ani orientační dechové zkoušky. Vzhledem k jeho stavu tak byla na místo vyslána sanita městské policie. Strážníci opilého muže převezli na záchytku, kde přítomný lékař následně rozhodl o jeho hospitalizaci.   (knž)