Před přijíždějícím vozidlem městské policie se mládež rozprchla do kukuřičného pole. Na místě zůstal pouze jeden šestnáctiletý mladík, který byl tak unavený, že si ustlal v příkopu.

Strážníci celkem rychle dostihli i zbývající pětici mladíků. Všichni byli vyzváni k orientační dechové zkoušce. Ta jim prokázala od 0,60 do 1,71 promile alkoholu. Za přestupek proti veřejnému pořádku byl jediný osmnáctiletý mladý muž vyřešen blokovou pokutou ve výši 1000 korun. Ostatní byli mladší, a proto strážníci kontaktovali jejich rodiče. Informovali je o události a požádali, aby se dostavili na místo a převzali si své syny. Událost byla poté předána na oddělení sociálně právní ochrany dětí hradeckého magistrátu.

Zmatená seniorka zapomněla cestu domů

Hradec Králové - Na terasách pod kanovnickými domy se o víkendu pohybovala zmatená seniorka. Stále se rozhlížela kolem sebe a snažila se oslovit kolemjdoucí. Všimla si jí ale až hlídka městské policie, která se jí dotázala, zde nepotřebuje pomoc.

Žena vůbec netušila kde je, ani kde bydlí. Naštěstí si po chvíli vzpomněla na své jméno. Díky tomu se také strážníkům podařilo v informačním systému zjistit, že se jedná o třiadevadesátiletou ženu z Labské kotliny. Seniorka si také vzpomněla, že má v kabelce notýsek s telefonem na vnučku. Strážníci ji proto kontaktovali a požádali, aby si pro babičku přijela. Žena pro zmatenou seniorku obratem přijela a odvezla ji zpět domů.

Vážně zraněný ležel na Riegrově náměstí

V obličeji zraněný muž.Hradec Králové - Muže opřeného o betonový pilíř si všimli strážníci městské policie na Riegrově náměstí. Zjistili, že je vážně zraněný. Měl poraněný obličej, pravděpodobně polámaná žebra s podezřením na pneumotorax a zornice mu nereagovaly na světlo. Zraněný s velkými obtížemi sdělil, že byl napaden. Hlídka mu ihned poskytla první pomoc a přivolala záchrannou službu. Do příjezdu lékaře ho udržovala při vědomí, nasadila mu krční límec a zabalila do deky. Třiačtyřicetiletý muž z Trutnovska byl převezen do nemocnice. O události byla informována Policie České republiky.

Eva Čížková