Pětačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu - maření úředního rozhodnutí. K dalšímu řešení byl předán Policii ČR.

V krvi měl skoro tři promile. Napadl lékaře

Hradec Králové – Lékař z hradecké protialkoholní stanice požádal operačního důstojníka městské policie o vyslání hlídky. Ve zdravotnickém zařízení se nacházel opilý agresivní Ukrajinec, který se odmítal podrobit vyšetření a útočil na personál. Při příjezdu strážníků muž tloukl do dveří pokoje, až se mu podařilo rozbít skleněné okénko a pořezat se na rukou. Nespolupracoval, nereagoval, naopak byl stále agresivnější. Nakonec se i pokusil napadnout zřízence. V útoku mu však zabránil vedle stojící strážník. Čtyřiatřicetiletý muž i nadále kladl odpor. Za pomocí hmatů a chvatů byl znehybněn a lékař mu mohl aplikovat uklidňující injekci. Orientační dechová zkouška mu prokázala 2,97 promile alkoholu v dechu. Poté, co se zklidnil a byl uložen na lůžko, hlídka zdravotnické zařízení opustila.

Svobodu si agresivní muž moc dlouho neužil

Hradec Králové - Z nebezpečného vyhrožování obvinili hradečtí policisté sedmačtyřicetiletého muže ze Středních Čech. Ten měl v pondělí na jedné z ubytoven v Hradci Králové fyzicky napadnout údery pěstí do celého těla svoji 58letou družku a způsobit ji zranění, se kterým skončila na ošetření v nemocnici.

„Při napadání ji měl navíc opakovaně vyhrožovat usmrcením. Podezřelého muže jsme v nočních hodinách zajistili a vzhledem k jeho silné podnapilosti, kdy nadýchal 2,55 promile, jej předali na protialkoholní záchytnou stanici. Motivem jednání mezi zúčastněnými byly jejich osobní spory," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů. Podezřelý muž byl po vystřízlivění zadržen. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na jeden rok. Nutno dodat, že podezřelý není policistům neznámý, neboť byl v minulosti několikrát souzen a před pár dny se  vrátil na svobodu z výkonu trestu odnětí svobody.