Všechny osoby byly pod vlivem alkoholu. Jednalo se o pět mladých mužů a dvě dívky. K převrácení popelnic se přiznali dva mladíci ve věku 21 a 22 let. Za své jednání se omluvili, společně s hlídkou se vrátili zpět a nepořádek po sobě uklidili. Protože nedošlo k žádné škodě na majetku, byli protentokrát vyřešeni domluvou.

Po víně si vzala prášky. Manžel se o ni bál

Hradec Králové - Dispečerka hradecké záchranné služby požádala o pomoc strážníky městské policie. Sdělila, že jim na tísňovou linku zavolal starší muž s tím, že jeho manželka spolykala nějaké léky. V telefonu byl slyšet i ženský hlas, který křičel, že pokud volá záchranku, tak skočí z okna. O tři minuty později již hlídka strážníků stála před bytem oznamovatele.

Pětaosmdesátiletý muž vysvětlil, že jeho manželka vypila několik sklenek vína a krátce poté si vzala léky na uklidnění. Obává se, zda jí alkohol v kombinaci s léky neublíží. Na místě přítomná žena nejevila žádné známky zdravotních obtíží, s hlídkou komunikovala a vysvětlila, že slova, která dispečerka zaslechla v telefonu, nemyslela vážně. Vzala si pouze dvě tabletky a manžela chtěla odradit od telefonování.

Strážníci kontaktovali záchranáře a popsali jim situaci. Ti konstatovali, že po uvedeném množství léků a alkoholu by žena neměla mít život ohrožující zdravotní komplikace. Strážníci manžele poučili, že v případě zhoršení zdravotního stavu mají kontaktovat záchrannou službu.

Opil se a už nevstal. Skončil na záchytce

Hradec Králové - V chladném a deštivém počasí objevila hlídka městské policie v příkopu nedaleko Moravského Předměstí ležícího muže. Poté, co k němu strážníci přistoupili, zjistili, že pouze spí.

Probudili ho a dotázali se, zda nemá zdravotní problémy. Muž špatně artikuloval a viditelně byl pod vlivem alkoholu. Bez pomoci strážníků nedokázal vstát. Přivolání lékaře odmítl. Protože se ohrožoval na zdraví, byl hlídkou městské policie převezen na záchytku.

Zde lékař rozhodl, že je povinen podrobit se, po dobu nezbytně nutnou, pobytu v tomto zdravotnickém zařízení.

Zloděje mobilu v noci hledaly všechny hlídky

Hradec Králové - V neděli krátce po půlnoci požádala státní policie strážníky městské policie o pomoc při pátrání po muži podezřelém z krádeže mobilního telefonu.

Operační důstojník informoval všechny strážníky ve službě. Muže odpovídajícího popisu si nakonec všimla jedna z hlídek na Eliščině nábřeží. Zastavila ho a vyzvala, aby vyčkal na místě do příjezdu státní policie. Ten tak učinil a policistům byl čtyřiadvacetiletý muž úspěšně předán k dalšímu šetření.

Eva Kněžourová