Oba tvrdili, že dveře poškodil ten třetí, který odjel vlakovým spojem pryč. Podle svědků však škodu způsobil jeden ze zadržených. Muži ve věku 18 a 36 let jsou podezřelí z trestného činu, a proto byli předáni k řešení státní policii.   (knž)

Cyklista nadýchal 3,6 promile, z kola padal

Hradec Králové - Ostraha objektu u Koruny oznámila na tísňové lince městské policie úmyslné poškození plotu u stavby. Do oplocení narazil opilý cyklista, který se celou svou vahou pověsil na plot a lomcoval s ním. Tím došlo k ohnutí sloupku a poškození pletiva.

Přivolaným strážníkům opilý muž sdělil, že byl na pivu, ráno vstává do práce a nemá čas se zde zdržovat. Když přijde domů pozdě, bude se na něj otec zlobit. Na plot se pověsil proto, že musel „ asi nějak vstát a tenhle psychopat ho nebude osočovat, že něco rozbil". Plot byl viditelně poškozen a výše způsobené škody bude vyčíslena následující den vedoucím stavby. Byla provedena orientační dechová zkouška, která pětatřicetiletému muži prokázala 3,61 promile alkoholu.

Přes značnou opilost se snažil hlídku přesvědčit, že je schopen se o sebe postarat a může bez problémů jít i jet na kole. Přestože mu to strážníci zakázali, nasedl na kolo a snažil se odjet pryč, po dvaceti metrech však opět upadl na zem. Vzhledem k tomu, že ohrožoval sebe i okolí, bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku.   (knž)

Patnáctiletý řidič vozu Aixam vyjel z vozovky a havaroval

Smidary - Vozidlo pro teenagery ve čtvrtek odpoledne nezvládl jeho patnáctiletý řidič. „Nedaleko Smidar u odbočky na Vysoké Veselí vjel kolem patnácté hodiny na krajnici a vyjel z vozovky," řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Chlapec i jeho třináctiletý bratr, který s ním cestoval, vyvázli jen s lehkými zraněními. Provoz na místě nehody byl v době vyšetřování částečně omezen.

Mluvčí uvedla, že chlapec jel  autem, které mohou řídit i mladí, kteří ještě nejsou plnoletí. Pokud jim už bylo patnáct, stačí jim k řízení  platný řidičský průkaz skupiny "Am" až "A".   (vit)