Strážníci ji dostihli a zjistili, že se jedná o osmapadesátiletou ženu z Trutnova, po které pátrá Policie ČR. Zadrželi ji a předvedli na služebnu státní policie.

Známý bezdomovec spal před nádražím

Hradec Králové - Před halou vlakového nádraží ležel na zemi starší muž. Procházející hlídka, která si ho všimla, přistoupila blíž a zjistila, že se jedná o známého hradeckého bezdomovce, který má problém s alkoholem. Čtyřiapadesátiletý muž nekontroloval své chování a nebyl schopen komunikovat. Bez pomoci strážníků nedokázal vstát ze země a udržet se na nohou. Orientační dechová zkouška mu prokázala 2,25 promile alkoholu. Vzhledem k chladnému počasí muž ohrožoval své zdraví. Hlídka ho převezla na záchytku.   (knž)

Balíky doručil, peníze za ně si však nechal

Hradec Králové – Balíky na dobírku doručoval adresátům čtyřiatřicetiletý muž z Hradce Králové. Peníze za ně si ovšem nechával. „Finanční hotovost však nevyúčtoval a s největší pravděpodobností si ji ponechal pro svoji potřebu. Tímto jednáním způsobil státnímu podniku škodu vyčíslenou na více jak dvacet pět tisíc korun," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů. Muži zákona ho podezírají ze zpronevěry, která se stala v prosinci loňského roku a letos v lednu. Za tento trestný čin mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. K uvedenému jednání využil svého práva a odmítl vypovídat.   (bur)

Náklaďák skončil v příkopě. Pomohli hasiči

Hradec Králové - Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a ze stanice Pražská vyjížděli po po páté hodině odpoledne zasahovat k dopravní nehodě v Horních Dohalicích. Jednalo se o nákladní automobil, který skončil jednou stranou v příkopu a hrozilo jeho převrácení. Hasiči vozidlo vyprostili. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.   (kut)