Strážníci na místě zjistili, že osmapadesátiletá žena ze Skalice nemá žádné zdravotní problémy, je jen značně opilá. Špatně artikulovala, nekoordinovala své pohyby a bez pomoci strážníků padala zpět na zem. Orientační dechová zkouška jí prokázala 2,34 promile alkoholu. Protože se ohrožovala na zdraví, byla převezena na záchytku.

V Hradci řádili další podomní obchodníci

Dveřní zámek. Ilustrační fotografie.Hradec Králové - S podomními obchodníky se v krajském městě zřejmě roztrhl pytel. Včera jsme vás informovali o tom, že městská policie od začátku roku řešila už 34 případů, které se týkaly těchto prodejců. Hned se ale vynořily další podobné situace. „Další neseriózní obchodník navštívil v úterý v dopoledních hodinách v panelovém domě na Moravském Předměstí třiadevadesátiletou seniorku. Ženu přesvědčil, že nutně potřebuje nový bezpečnostní zámek dveří. Jeho jednání si však všimli sousedé, a protože jim nebylo lhostejné, že se někdo snaží vydělat na starší ženě, přivolali městskou policii," uvedla mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Jak strážníci zjistili, dvaačtyřicetiletý muž z Ostravy seniorce tvrdil, že ve vchodu již vyměnil více zámků, a teď řada přišla na ní. Nic z toho samozřejmě nebyla pravda a případ je již předán k řešení správnímu orgánu města.

O pár hodin později byla městská policie přivolána do Třebechovické ulice, kde podomní prodejci nabízeli obyvatelům domu změnu dodavatele energií. „Opět žádali předložení vyúčtování a nabízeli levnější služby. Oba strážníkům tvrdili, že provádějí pouze průzkum a žádné služby nenabízejí," sdělila Eva Kněžourová. Ani v tomto případě to nebyla pravda, jak vypověděli oslovení obyvatelé domu. Oba dvacetiletí prodejci budou předáni k řešení správnímu orgánu města.

Eva Kněžourová