„Dosud nezjištěná žena, jedoucí na jízdním kole ve směru od centra města HK po komunikaci Hradečnice směrem na Bělečko, vyjela z dosud nezjištěných příčin vlevo do protisměrné části komunikace, kde v tuto dobu jela v opačném směru jízdy další cyklistka na jízdním kole zn. Favorit. Následně došlo k pádu cyklistky z jízdního kola favorit vpravo do silničního příkopu. Neznámá cyklistka z místa dopravní nehody poté odjela," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Na místě události se v tuto dobu nacházel neznámý muž se ženou, kteří cyklistce poskytovali první pomoc a dále přivolali na místo záchranáře. Policisté proto žádají případné svědky této události, aby kontaktovali bezplatnou linku 158, nebo přímo vyšetřujícího policistu na lince 974 526 580.

V kufru se převrhl kanystr, benzin vytekl

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli před polednem k likvidaci provozních kapalin, které unikly na parkovišti před obchodním domem v Rašínově ulici v Hradci Králové. V kufru osobního auta se převrhl a vylil kanystr s benzinem, který následně unikl i na vozovku. Hasiči odtáhli vozidlo z parkovacího místa, zasypali uniklé látky na silnici a odvětrali prostor auta. Místo události následně předali majitelce a vrátili se zpět na základnu.

Recidivista napadl ženy, skončil ve vazbě

Z přečinu výtržnictví a z omezování osobní svobody obvinili policisté osmačtyřicetiletého muže z Hradce Králové. Muži zákona jej viní z toho, že minulý čtvrtek v odpoledních hodinách oslovil na ulici ve Věkoších šestnáctiletou dívku, uchopil ji za ruku a snažil se s ní navázat kontakt, což se mu přes její nesouhlas nakonec nepodařilo.

Téhož dne v nočních hodinách měl na Slezském Předměstí oslovit také dvaatřicetiletou ženu, kterou dokonce povalil na oplocení domu, až upadla na zem. „Napadená začala volat o pomoc a z místa se jí podařilo naštěstí utéct.Na základě získaného popisu a díky perfektní práci zdejších policistů se podezřelého podařilo do dvou hodin od nahlášení případu zadržet na jedné z nocleháren. Jedná se osobu, která není policistům neznámá. Již v minulosti byl tento muž několikrát soudně trestán, mimo jiné i za násilí proti úřední osobě," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie. Muž odmítl vypovídat a skončil ve vazbě. Hrozí mu dvouletý pobyt za mřížemi.

Nemocný mladík skončil na psychiatrii

Na chodbě panelového domu se uložil ke spánku neznámý mladý muž. Obyvatelům domu nadával a nechtěl místo opustit. Mával kolem sebe rukama, kopal nohama a něco nesrozumitelně pokřikoval. Na pokusy o uklidnění nereagoval. Na dotaz strážníků, zda nepotřebuje pomoc, neodpovídal. „Stále kolem sebe mával rukama. Pro zklidnění mu musela být nasazena pouta. Teprve pak devatenáctiletý mladík přiznal, že bere léky a léčí se s psychickou poruchou. Vůbec neví, kde je a své léky si dnes určitě nevzal. Stále byl vznětlivý a rychle měnil nálady. Klepal se a měl problém udržet se na nohou. Hlídka proto kontaktovala záchrannou službu. Po vyšetření lékař rozhodl o jeho převozu na Psychiatrickou kliniku FnHK," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Zloději berou vše. Z figuríny zmizely šaty

Policisté z Chlumce nad Cidlinou se opět přesvědčili, že lidé ukradnou cokoliv. Ze zdejšího zámku zmizely svatební šaty. „Byly naaranžované na jedné z figurín ve volně přístupném prostoru. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 12 tisíc korun. Kdo má tuto kuriózní krádež na svědomí, policisté vyšetřují," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů. Pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.