Nejvyšší soud mu totiž zrušil trest 13 let vězení za pokus o vraždu, jehož se podle spisu dopustil před třemi roky útokem na kadeřnici v Hořicích v Podkrkonoší. Ženu údajně tloukl polenem do hlavy a pak ji oloupil o deset tisíc korun. Nečesaný vinu od počátku popíral.

Posledním bydlištěm Lukáše Nečesaného bylo  město Hořice, kde studoval  čtvrtým rokem ekonomickou školu. Vrátí se sem znovu, aby dokončil maturitu? Jak vnímají jeho propuštění z věznice místní  obyvatelé? „Zajímá nás především, kde je pravda. Jestli zatkli nevinného člověka, který si odseděl dvaapůl roku za mřížemi, tak to je hrůza. Rozbrečela jsem se, když jsme to viděla v televizi," svěřila se nám žena, která vídala Lukáše odmala  a s jeho rodiči chodila do školy.

„Šárku i Láďu  znám léta, i babičku a dědu, u kterých Lukáš žil. Vím, že měl problémy v liberecké škole kvůli drogám,   proto ho rodiče nechali studovat v Hořicích. Není mi jen jasné, že napadená kadeřnice útočníka nepoznala. Z druhé strany, jestli se dají podplatit  soudy, tak i to je hrůza,"  zamýšlí se nad případem. V Hořicích se o případu diskutuje, lidé nemají obavy o bezpečnost. Například pan Karel  strach určitě nemá. Zamýšlí se však nad daným činem a nad podobou dnešní společnosti. Předkládá zajímavou úvahu. „Nikdy nezjistíme, co se v tu chvíli  stalo. Jak vznikla tak silná motivace, že muselo dojít k násilí. Nikdo další nevidí do vztahu násilníka a jeho oběti," otevírá svou myšlenku. „O případ se nezajímám, nic o tom nemůžu říct," říká Petra. Takový názor není  ve městě ojedinělý.