V letošním roce policejní statistiky evidují prvních pět případů vloupání do chat. Konkrétněji se jedná se o narušení a násilné vniknutí do zahradních chatek v jedné ze svitavských zahrádkářských kolonií. Policisté ale již zloděje dopadli. Po vloupání do chatky zadrželi podezřelého muže. „Byl jím třicetiletý muž z Moravskoslezského kraje. Padl do rukou mužům zákona bezprostředně po činu i s kradenými věcmi. Následoval výslech před policejním komisařem. Zadržený se k vloupání přiznal a navíc uvedl, že se vloupal či pokusil vloupat do dalších čtyř chatek ve stejné zahrádkářské kolonii,“ sdělila vrchní inspektorka Anna Štegnerová ze svitavské policie.

Všech pět majitelů objektů sečetlo škody na majetku. Výsledná částka přesahuje hranici tří tisíc korun. Do všech chat vnikl, nebo se pokusil vniknout násilně, až na jednu. Do ní vešel jen tak. „Majitel totiž nechal ve dveřích klíč. Stačilo si jen odemknout. Odcizil lahev alkoholu a piva. Ta zkonzumoval na místě. V dalších chatách sebral drobné kuchyňské potřeby a svítilnu. Všechny věci vrátíme majitelům,“ dodala Anna Štegnerová. Muž je podezřelý z porušování domovní svobody a krádeže. Za protiprávní jednání mu v případě prokázání viny hrozí u soudu až tříleté vězení.

Případy vloupání do rekreačních objektů ve svitavském okrese se množí. Policejní statistiky evidují třiaosmdesát případů vloupání, buď do rekreačních chat, chalup nebo zahradních chatek. Ovšem jen v šestadvaceti případech byl podezřelý z vloupání dopaden.