Čtyřiačtyřicetiletý Suchý měl předposlední den loňského roku pobodat v hospodě 
o čtyři roky staršího bezdomovce. A předtím ho ještě napadnout pěstmi. Cíl jeho útoku zachránil od smrti jen bleskový zásah chirurgů, proto je Suchý obžalován z pokusu o vraždu. „Vinen se cítím, ale ne podle paragrafu 140," řekl u soudu Suchý.

S poškozeným mužem měl rozepře i v minulosti, jednou na něj (prý v sebeobraně) dokonce vytáhl teleskopický obušek. Tentokrát se potkali 
v restauraci, kam Suchý přišel večer. „Ten den jsme byli 
s partnerkou na nákupech. Stavil jsem se v jedné hospodě, kde jsem pil malá piva. Pak jsem se kolem dvaadvacáté hodiny přesunul k Vávrom. Ani jsem si nesedal a objednal si slivovici u baru."

Později napadený muž seděl u stolu a prý zval Suchého, aby si k němu sedl. „Jenže já jsem si s ním nechtěl povídat," pronesl obžalovaný a tvrdil, že jeho sok byl zraněný v obličeji.

„Pak došlo na hádku, on proti mně napřáhl rukou. Asi jsem ho odstrčil a udeřil. Pamatuju si to jen útržkovitě. Pak si pamatuju až, že vstával ze země a odcházel pryč," tvrdil Suchý. Podle obžaloby to však bylo poněkud jinak. Suchý prý zaútočil nejprve pěstmi, srazil ho k zemi a poté vytáhl přibližně třináct centimetrů dlouhý zavírací nůž.

„Došlo k bodnému poranění bránice, tečnému poranění dolního pólu sleziny, poranění povrchových vrstev stěny tlustého střeva, krvácení do dutiny hrudní a masivnímu krvácení do dutiny břišní a do měkkých tkání v prostoru pobřišnice," vyjmenoval státní zástupce Milan Šimek.

I další události po útoku mají dvě verze. Tu Suchého a obžaloby. Recidivista tvrdí, že mu servírka řekla, že zavírá, a poslala ho domů. Napadeného bezdomovce prý viděl před hospodou, kde „chrápal". To ale odporuje tomu, že muže na poslední chvíli zachránili lékaři. „Šlo o urgentní zákrok," popsal státní zástupce Šimek.

Chirurgové zejména museli zastavit krvácení a vyjmout poraněnou slezinu. Ač byl blízko smrti, nechce napadený muž po obžalovaném žádnou finanční náhradu.

Nůž nosil pořád u sebe. Měl jsem ho třeba na seřezání kytek, vysvětloval
Bezdomovce, s nímž měl rozepře už v minulosti, měl pobodat nožem s čepelí dlouhou nějakých třináct centimetrů. „Nosím ho u sebe běžně. Hodí se mi například na seřezání kytek," vysvětloval Karel Suchý.
„Sehnul se k poškozenému a v úmyslu jej usmrtit, jej bodl do levé poloviny hrudníku," řekl státní zástupce Milan Šimek. Muž měl v těle až deseticentimetrový takzvaný „bodný kanál".