Měli k němu prý přistoupit dva neznámí mladí muži a pod pohrůžkou násilí po něm požadovat vydání mobilního telefonu, který v té chvíli držel v ruce. Ze strachu jim prý telefon následně vydal. Policistům poskytl i popis údajných pachatelů, včetně místa, kde měli do autobusu nastoupit a vzápětí i vystoupit.

Na případu začali okamžitě pracovat kriminalisté, kteří současně zahájili kvůli podezření ze zločinu loupeže úkony trestného řízení a rozjeli po neznámých pachatelích intenzivní pátrání. Zkušeným policistům však záhy neuniklo, že poškozený se začíná do svého příběhu zamotávat a postupně mění verze své výpovědi.

„Poté, co mu policisté jeho naučený příběh důkazně rozbili, přiznal se, že si celou věc vymyslel a „šel s pravdou ven". Mobilní telefon si před časem koupil na splátky a protože je v současné době nezaměstnaný, s jejich úhradou mu pomáhá babička. Mobilní telefon ve skutečnosti ztratil buď ve městě nebo jej má prý někde doma. Protože měl strach z babiččiny reakce, která by se kvůli ztrátě telefonu zlobila, vymyslel si legendu o loupežném přepadení," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.