Zároveň ale konstatoval, že za roky 2005 a 2006 má firma naopak vrátit Dvoru přeplatek 10 milionů. V součtu tedy město má protistraně uhradit "jen" 7,3 milionu korun.

„Jsme především rádi, že celá kauza, která se táhne již řadu let, snad konečně dospěla ke svému konci. Rozhodnutí soudu respektujeme, v první řadě však počkáme, až obdržíme písemnou podobu rozsudku a budeme mít možnost ho prostudovat. Je třeba se také domluvit na krocích, které nyní budou z naší strany následovat,“ řekl dvorský starosta Jan Jarolím.

Město si kvůli sporu už od roku 2015 odkládalo stranou peníze, aby případně mohlo částku uhradit. Na účtu mělo loni v listopadu připraveno přes padesát milionů korun.

Na středu ale svolalo mimořádnou tiskovou konferenci, kde by se mělo dvorské vedení vyjádřit nejen k soudnímu rozhodnutí, ale naznačit i další budoucnost. Město zatím stále nemá vlastní čistírnu odpadních vod. Splašky tak stále tečou do čističky soukromého vlastníka. 

„Podle výsledku soudního jednání bychom se totiž mohli vrátit k rozhovorům s vlastníkem, zda by byl ochotný nám čistírnu prodat a případně za kolik, nebo zda nám zůstává jako jediná varianta stavět vlastní čistírnu,“ naznačil nedávno královédvorský starosta Jan Jarolím.