Skoro jako na Silvestra si připadali v krajské metropoli městští strážníci. Počet opilců, k nimž v pátek večer vyjížděli, a stav, ve kterém je nacházeli, zažívají obvykle až koncem roku.

O uplynulém víkendu však prošel ulicemi Mikuláš, a tak se někteří rozhodli začít s bujarým veselím už v předvečer svátku. „Páteční večer byl skutečně náročný. Na záchytnou stanici jsme odváželi tři silně podnapilé muže. Takové případy známe spíše ze Silvestra,“ potvrdil operační důstojník městské policie.

Z chodníku v Chelčického ulici sbírali čtyřiašedesátiletého muže, který spadl z kola a kolemjdoucí pár ho nemohl probrat. „Muž se po našem příjezdu snažil postavit na nohy a opřít se o bicykl, ale marně. Nebyl schopný chůze,“ uvedl operační důstojník.

Sobotní mikulášská nadílka však kupodivu k přehnaným alkoholovým oslavám nelákala. Na krajské záchytné stanici skončilo pět opilců s více než třemi promile alkoholu v krvi, ale s tradičním svátkem neměli nic společného.

„Byly to klasické případy. Nikoho v kostýmu jsme ošetřit nemuseli,“ uvedl sloužící lékař. Podle šéfa záchytky Vlastimila Kyrala znají náročnější dny v roce.
„Například na Velikonoce to bývá horší. Většina z lidí, kteří tady skončí, se chová podobně. Někdo si zážitky nepamatuje nebo se stydí, a jiní dokážou být ráno i pěkně nepříjemní,“ dodal.

Nezapomenutelnou mikulášskou nadílku měli strážníci vloni. Tehdy odváželi do nemocnice dva opilé hochy. Jednomu bylo teprve deset let a druhému dvanáct.