„Ministryně spravedlnosti Helena Válková  v souvislosti s tímto případem podala stížnost pro porušení zákona," řekla Deníku mluvčí ministerstva Kateřina Hrochová. Válková požaduje, aby Nejvyšší soud zrušil pravomocný verdikt a případ vrátil zpět krajskému soudu. Podle České televize je důvodem stížnosti názor Válkové, že soudy nevyhodnotily správně všechny důkazy a verdikt vynesly spíše na základě domněnek.

Nečesaný vinu od začátku odmítal a jeho obhájci zpochybnili většinu důkazů. Hradecký krajský soud ho však loni v lednu  poslal na  16 let do vězení. Podle předsedy senátu Jiřího Vacka vedl Nečesaného k činu zištný motiv.

Mladík se odvolal a vrchní soud vrátil případ do Hradce Králové, krajský soud však dospěl ke stejnému verdiktu.  Odvolací soud pak v červenci snížil Nečesanému trest o tři roky.

Rozezlená rodina

Otec obžalovaného Luděk Nečesaný, ředitel liberecké nemocnice, několikrát zpochybnil práci královéhradecké policie i žalobců.  „Lukáš se jim hodil, aby mohli případ uzavřít," prohlásil. Obhajoba nejdříve naznačovala, že by pachatelem mohl být syn napadené ženy, při dalším projednávání pak zaznělo jméno Vítězslav Mádle, který by podle anonymního podání mohl mít na trestném činu podíl. Mladíkova rodina také přibrala dalšího obhájce, který jim zprostředkovat posudky renomovaných soudních znalců.  „Tyto posudky zásadně obracejí kormidlo našeho soudu," prohlásil Luděk Nečesaný. Soud však mladíka opět odsoudil a jeho rodina na to v soudní síni reagovala velmi rozezleně.

Když vrchní soud vynesl pravomocný rozsudek s třináctiletým vězením, podal odsouzený  dovolání k Nejvyššímu soudu.

V prosinci však mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig řekl, že soud už se případem zabývat nebude, protože Nečesaný vzal dovolání zpět.

Útok v Hořicích
Případ se stal v únoru roku 2013 v Hořicích.  Žena u soudu vypověděla, že před zavírací dobou přišel do kadeřnictví mladík, který jí zasadil do hlavy šest ran polenem. Z provozovny pak zmizely její doklady a 10 tisíc korun. Těžce zraněnou ženu nalezl její syn, který se v kadeřnictví náhodou zastavil. V nemocnici strávila několik dní v umělém spánku a dodnes trpí následky tehdejší události.
„Je mi líto, co se poškozené stalo. Ten, kdo jí to udělal, by měl být potrestán," řekl Nečesaný. V době, kdy se čin stal,  žil u v Hořicích u prarodičů a připravoval se na maturitu. U soudu přiznal, že do kadeřnictví vešel krátce před zavírací dobou, ale žena ho prý odmítla ostříhat, a tak šel pryč. Uvedl, že před ním odtud odešel malý hoch s matkou.
Kadeřnice u soudu řekla, že by pachatele už nepoznala. Nevybavila si podrobnosti útoku a její popis násilníkova oblečení se neshodoval s tím, co měl toho dne obžalovaný údajně na sobě.
Nečesaný se policii několik dní po činu přihlásil s tím, že v kadeřnictví byl. Krátce na to byl zadržen a obviněn z pokusu o vraždu.