Poprvé jej osvobodili, podruhé už dostal trest. Přemek Jirka, podnikatel z Náchoda, byl odsouzen 
k podmínce za podvody. Tak určil Krajský soud 
v Hradci Králové.

Podnikateli z Náchoda hrozil až desetiletý trest. Jako jednatel firma Stamp totiž dojednával obchody, za které nemohla spolčnost zaplatit. Její finanční situace totiž byla velmi špatná. Přitom do roku 2009 bylo vše v pořádku. Až poté přišly špatné časy. A Jirka spáchal podle obžaloby tři zločiny.

Zaprvé v letech 2010 až  2011 sjednával další a další zakázky, ačkoli dobře věděl, že jeho firma nebude moci za jejich vykonání zaplatit. V tomto případě měl způsobit škodu přes 5,1 milionu.

Zadruhé měl zvýhodňovat některé veřitele své společnosti. A to tím, že jim platil přednostně a vyšší částky – proto pak neměl finance na aspoň částečné uspokojení dalších subjektů. V tomto ohledu se škoda vyškrábala mnohem výš, na 15 milionů.

Zatřetí celé dva roky neplatila firma za své zaměstnance daň z příjmu a zdravotní pojištění. „Z hrubé mzdy jim však peníze strhávali," upozornil státní zástupce.

Dohromady jde tedy o více ne 20 milionů Podnikatel vinu nepřijímá, to je jasné i z toho, že se odvolal proti nejnovějšímu rozsudku. „Dělali jsme rekonstrukci domu v Náchodě a investor neměl na zaplacení. Také jsem očekával, že dostaneme prostředky ze soudních sporů, které jsme vedli," vysvětloval.

Hlavním důkazem proti němu se nakonec stal znalecký posudek z oboru ekonomie. Ten rozhodl, že ač soud v prvním stání uznal jeho nevinu, tentokrát muže odsoudil 
k podmínce.

Jenže právě stav firmy Jirka u soudu rozporoval: „Nebyl jsem informován o úpadkovém stavu společnosti." „Byl jediným jednatelem a společníkem firmy," reagoval však státní zástupce Zdeněk Štěpánek.